Terapia online

Fundacja dla ludzi udostępnia możliwość korzystania z usług terapeutycznych oraz treningów interpersonalnych w trybie zdalnym (online). Sesje na odległość odbywają się poprzez komputerowe połączenie video z prowadzącym.

Terapia zdalna pozwala na korzystanie z pomocy terapeuty z bezpiecznego miejsca (np. domu) oraz brak konieczności przemieszczania się. Jednocześnie jest to jedyna możliwość rozpoczęcia lub kontynuacji terapii podczas obowiązywania ograniczeń w prowadzeniu tradycyjnej działalności oraz przemieszczenia się (np. pandemia COVID-19).

Tryb online sesji terapeutycznych i warsztatów organizowanych przez Fundację dla ludzi nie wpływa na przebieg, głębokość, ani jakość procesu terapeutycznego.

Dla Państwa komfortu w trakcie rozmowy z terapeutą, prosimy o zapoznanie się z zaleceniami organizacyjnymi i technicznymi. W przypadku pytań, zachęcamy do kontaktu!

Informacje o nadchodzących wydarzeniach, warsztatach online oraz dniach sesji indywidualnych online są dostępne na stronie dlaludzi.org/warsztaty

Przygotowania do sesji terapeutycznej online

Jak przygotować się do terapii online?

Na czas sesji znajdź wygodne miejsce, w którym czujesz się bezpiecznie. Najlepiej by było to pomieszczenie, w którym panuje cisza i Twoja praca z terapeutą nie będzie przerywana.

Jeżeli to możliwe, usiądź w dobrze oświetlonym miejscu, by terapeuta wyraźnie widział Twoją twarz.

Przygotuj sobie coś do picia, chusteczki lub ręcznik papierowy oraz kartki i kredki.

Jakie są wymagania techniczne?

Terapia online odbywa się przy wykorzystaniu videokomunikatora ZOOM.
Organizator prześle w wiadomości e-mail termin rozmowy, link dostępu oraz instrukcję logowania. Zachęcamy, by przed pierwszą sesją online przetestować sposób dostępu oraz konfigurację sprzętu.

Do uczestnictwa w sesji potrzebne jest urządzenie z kamerką przednią i mikrofonem oraz stabilne połączenie do internetu.

Podłącz urządzenie do zasilania i postaw w bezpiecznym miejscu, tak by być widocznym w kamerce. Jeżeli to możliwe, nie korzystaj ze słuchawek i innych urządzeń krępujących ruchy.

Jak połączyć się z terapeutą?

Odszukaj e-mail zawierający potwierdzenie terminu Twojej sesji. Kliknij w link do połączenia z komunikatorem ZOOM.

Może wyświetlić się okno z pytaniem o zgodę na korzystanie z Twojej kamery oraz mikrofonu – zaakceptuj.

Na ekranie powinna wyświetlić się informacja o tym, że znajdujesz się w wirtualnej poczekalni Fundacji dla ludzi. Jesteś w dobrym miejscu, a terapeuta został powiadomiony o tym, że jesteś gotowy do rozpoczęcia sesji.

Terapeuta nawiąże połączenie, gdy będzie dostępny – może to potrwać kilka minut. Wyświetli Ci się komunikat o rozpoczęciu połączenia i prośba o potwierdzenie (kliknij „join / dołącz”).

Twoja sesja jest rozpoczęta!

W przypadku problemów technicznych, skontaktuj się z Organizatorem lub Fundacją dla ludzi pod adresem fundacjadlaludzi@gmail.com.

Nasze usługi w trybie zdalnym:

Sesja indywidualna online

Indywidualna sesja prowadzona przez Macieja Żbika za pośrednictwem videokomunikatora.

Warsztat online

Warsztaty online odbywają się w formule pracy grupowej. Przy jednym stanowisku komputerowym pracuje 1 lub 2 osoby.

Liczba uczestników sesji warsztatowej ograniczona jest do maksymalnie do 12 osób. Program warsztatu przewiduje pracę indywidualną, a także część wspólną dla wszystkich (omówienie snów i sesja pytań-odpowiedzi).

Szczegółowe informacje na temat warsztatów online znajdują się w zakładce Warsztaty.