Maciej Żbik

 

Medytowanie

Od ponad 20 lat zgłębia techniki medytacyjne i praktykuje uzdrawiające ćwiczenia ruchowe. Zaczął, gdy był jeszcze dyrektorem finansowym dużej korporacji i miał małe dzieci. Medytował po pracy, nocą i w każdej wolnej chwili. Przez 10 lat praktykował u boku jednego mistrza. Dziś sam uczy technik medytacji.

Korzysta z bogatych tradycji buddyzmu, taoizmu, dzogczen. „Siedzenie na poduszce” oraz inne techniki formalnej medytacji uważa za najważniejsze narzędzia własnego rozwoju. Proponuje je swoim klientom, których pociąga ten sposób na życie oraz tym, którym zależy na wzmocnienia efektów terapii. Praktyka medytacji poszerzyła jego świadomość i umiejętność wglądu w nieświadomą część ludzkiej psyche. Medytacja umożliwia głębokie przeniesienie, co pozwala Maciejowi na doświadczanie nieświadomych procesów uczestników warsztatów i sesji indywidualnych Przeprowadza ich przez bardzo głębokie procesy transformacyjne.

Podróżowanie

 

Maciej podróżuje do miejsc mocy, miejsc z silną energią, gdzie procesy wewnętrzne dzieją się szybciej i są dużo głębsze. To podróże w głąb siebie. Tylko takie podróżowanie go interesuje. Zgłębianie technik medytacyjnych i taoistycznych systemów zarządzania energią, stało się treścią jego życia. Wielokrotnie uczestniczył w odosobnieniach medytacyjnych w ośrodkach chrześcijańskich, buddyjskich i hinduistycznych w Europie i w Azji. Medytacja w w Bodhgai w Indiach zakończyła się wglądem, po którym porzucił ostatecznie świat biznesu i postawił wszystko na jedną kartę – rozwój osobisty oraz doskonalenie swoich metod terapeutycznych.

Uzdrawianie

 

System terapeutyczny Macieja jest efektem długich lat obsesyjnego badania siebie i uzdrawiania własnych traum. W dziełach genialnego twórcy psychologii głębi C.G. Junga Maciej odnalazł systematyczny opis procesów, których doświadczał medytując. Od tej pory posługuje się aparatem pojęciowym Junga, którego nazywa swoim mistrzem. Obecnie Maciej łączy w sobie dwie role – nauczyciela wschodniej medytacji oraz terapeuty badającego nieświadome procesy w oparciu o europejskie modele psychiki. Klienci szczególnie cenią jego zdolność docierania do głębokiej przyczyny problemów, przenikliwą intuicję i umiejętność domykania otwartych procesów. Jego metody to, poza medytacją, terapia wglądu oraz wymiary posiadania. Posługuje się w nich analizą snów i wizji, dramą, technikami taoistycznymi, aktywną imaginacją. Dużą wagę przywiązuje do uzdrawiania traum prenatalnych. Mając tak rozległe doświadczenie sięga po narzędzia, które działają.

Skontaktuj się z nami

Pozostaw poniżej swoje imię, nazwisko i adres e-mail. Napisz do nas wiadomość.
Możesz też zadzwonić do nas pod numer 889 260 803