Czakroterapia

Program majówkowy (9-cio dniowy) obejmuje dwa warsztaty.

Pierwsze pięć dni będą poświęcone pracy z czakrami, natomiast kolejne cztery dni będą dedykowane warsztatowi „Wymiary Posiadania”. Podczas tego warsztatu jeden dzień zostanie przeznaczony na Diagram Wymiarów Posiadania.

Poniżej szczegóły dotyczące warsztatu „CZAKROTERAPIA”:

Czakry (ćakry) to część wschodniego systemu, opisującego stan energetyczny człowieka. Są także związane z określonymi częściami ciała i reprezentują różne poziomy świadomości. Pobudzenie energii psychicznej (kundalini) i jej przepływ pomiędzy zrównoważonymi czakrami, wpływa na postawę psychiczną, a w konsekwencji poszczególne obszary życia człowieka. Na czakry można popatrzeć także z perspektywy zachodnich założeń psychologicznych, o czym tak pisał Carl Gustav Jung:

„Czakry są symbolami wyrażającymi złożone i zawiłe fakty psychiczne, których jeszcze nie umiemy ująć inaczej niż w formie obrazowej. Czakry dlatego są dla nas takie ważne, ponieważ mamy tu do czynienia z realną próbą stworzenia symbolicznej teorii psyche. Dusza, czyli jaźń, jest bowiem czymś tak niesłychanie skomplikowanym, tak wewnętrznie zawikłanym i splecionym we wszystkich swych aspektach, że stale musimy odwoływać się do symboli, jeżeli chcemy przedstawić to, czego udało nam się na ten temat dowiedzieć.”

Pierwsza czakra, Muladhara, oznacza „podporę korzenną”, wskazując że jest osadzona w korzeniach naszego bytu, przedstawiających nasze indywidualne życie ziemskie – energię witalną, poczucie bezpieczeństwa, obfitość finansową lub jej brak, ugruntowanie.

Przejście do innego, wyższego stanu psychicznego, do obszaru zamieszkanego przez bogów – czyli nieświadome siły, których zarodki każdy z nas nosi w nieświadomości – możliwe jest po przebudzeniu energii kundalini. Kundalini, która przez Junga utożsamiana jest w męskiej psychice z Animą. Poruszenie energii psychicznej, powoduje przeniesienie punktu obserwacyjnego – nas samych, naszego życia, do innego stanu psychicznego, symbolizowanego przez kolejną czakrę – Swadhiśthana. Reprezentuje ona kontakt z emocjami i uczuciami oraz zdolność ich wyrażania, radość z życia, seksualność, relacje z innymi ludźmi, czy kreatywność.

Ta kolejna czakra, Swadhiśthana, musi być nieświadomością. Jej symbolem jest morze, w którym mieszka olbrzymi potwór Lewiatan, grożący nam zagładą. Spotkamy w niej półksiężyc, symbol żeński, czasem ma też formę padmy czy lotosu – metafory joni.

Poruszanie się pomiędzy czakrami, od pierwszej aż do najwyższych, związane jest z pewnym ryzykiem. To ryzyko symbolizowane jest walką z Lewiatanem, spotkaniem z nieświadomością, ale w symbolice tej czakry pokazany jest też sposób dostania się do nieświadomości w sposób bezpieczny.

Otóż, jeżeli będziemy tam się zagłębiać od strony pyska naszego potwora, możemy zostać pożarci. Trzeba to zrobić sposobem – poruszając się od ogona. A powozem, którym możemy się poruszać, zawsze jest energia kundalini, albo inaczej energia psychiczna. A właściwie to ruch tej energii, który pozwoli nam zabrać się w podróż do wyższych stanów psychicznych.

Jak mówi Maciej: „Teoretycznie możemy rozgościć się wśród Bogów, ale z mojej perspektywy, rozgościć możemy się w obszarze archetypu…”

Podczas warsztatu Maciej pomaga sięgać do nieświadomych, pierwotnych źródeł problemów życiowych. Odsłania je stopniowo, przyglądając się wspólnie z klientem jego życiowym schematom. Przeprowadza przez wglądy psychologiczne i duchowe oraz pomaga w uwolnieniu energii psychicznej zablokowanej w lęku i traumach. W ten sposób towarzyszy swoim klientom w rozwoju pełni człowieczeństwa.

Prowadzący:

Maciej Żbik – doświadczony terapeuta i nauczyciel medytacji. Twórca autorskich metod terapeutycznych takich jak „Terapia wglądu” i „Wymiary posiadania” inspirowanych odkryciami psychologii głębi Carla Gustava Junga i własnym 30-letnim doświadczeniem medytacji. Praktyka medytacji poszerzyła jego świadomość i umiejętność wglądu w nieświadomą część ludzkiej psyche. Medytacja umożliwia głębokie przeniesienie, co pozwala Maciejowi na doświadczanie nieświadomych procesów uczestników warsztatów. Przeprowadza ich przez bardzo głębokie procesy transformacyjne. Do każdego z uczestników warsztatu podchodzi indywidualnie. Klienci szczególnie cenią jego zdolność docierania do głębokiej przyczyny problemów i przenikliwą intuicję. Dużą wagę przywiązuje do uzdrawiania traum prenatalnych.

Informacje dla Uczestników:

– Warsztat „Czakroterapia” odbędzie się w terminie 27.04 – 01.05.2024 w siedzibie Fundacji, Otwock ul. Zielna 20 (wejście bramą od ul. Poselskiej).
– Rozpoczęcie w sobotę 27.04.2024 o godzinie 8:00
– Zakończenie w środę 01.05.2024 o godzinie 14:00

Wydarzenie  jest odpowiednie zarówno dla osób, które pierwszy raz będą pracowały z Maciejem, jak i kontynuujących długoterminowe programy rozwojowe/terapię.

Udział w wydarzeniu obejmuje:
☐ 5-dniowy program warsztatowy prowadzony przez Macieja Żbika,
☐ plan pracy indywidualnie dostosowany do potrzeb każdego uczestnika,
☐ wykorzystanie zróżnicowanych narzędzi terapeutycznych – psychodrama, terapia wglądu (praca ze snem), metoda rysunkowa i in.,
☐ sesję pytań i odpowiedzi.

Rekomendujemy wygodny strój sportowy.

Cena warsztatu: 1750,00 zł

W przypadku dostępności miejsc istnieje możliwość uczestnictwa w jednym dniu warsztatu za cenę 390 zł. Dla uczestników, którzy zdecydują się wziąć udział w warsztacie przez trzy dni lub dłużej, przysługuje cena 350 zł za każdy dzień trwania warsztatu.

W celu dokonania rezerwacji prosimy o kontakt pod adresem fundacjadlaludzi@gmail.com lub telefoniczny Katarzyna Bajerska 889 260 803.

Data

08 mar 2024 - 01 maj 2024

Koszt

1750 zł

Lokalizacja

Fundacja dla ludzi
ul. Zielna 20, 05-402 Otwock

Organizator

Katarzyna Bajerska
Telefon
889 260 803
Email
fundacjadlaludzi@gmail.com