WYMIARY POSIADANIA, czyli co mamy realnie i potencjalnie

Coś jest nie tak – zdarza się, że takie dojmujące poczucie budzi nas w środku nocy i każe szukać zrozumienia.

Pracujemy, staramy się, medytujemy, wyznaczamy cele, wymyślamy strategie, a mimo to w różnych sferach życia przeżywamy frustracje, niespełnienie, brak, rozczarowanie, a nawet pustkę i rozpacz. Trudno to zrozumieć. Co się dzieje? Dlaczego?

Nasze „wymiary posiadania” – materialne, intelektualne, emocjonalne – przypominają raczej wysychającą rzekę niż bujny ogród.

Tak trudno przyjąć, że dobrostan, witalność, kreatywność i zdolność do miłości są odzwierciedleniem naszego życia psychicznego – z jednej strony zasobów psychicznych, z drugiej  blokad wynikających z traum prenatalnych, rodzinnych i pokoleniowych.

A przecież absolutnie wszyscy bez wyjątku mamy prawo do posiadania bliskich relacji, pełnego zdrowia, satysfakcjonującej pracy i finansowej zasobności; do miłości. Niestety w naszej psychice – czego nie jesteśmy świadomi – utrwaliły się autodestrukcyjne programy. Sabotują cele, na których nam zależy – materialne, intelektualne i emocjonalne.

Na warsztatach „wymiary posiadania” te cele znajdują się w centrum uwagi. Rozpoznajemy i rozbrajamy utrwalone przez pokolenia, nieświadome mechanizmy i zachowania, które utrudniają spełnienie pragnień.

Gruntownie penetrujemy nieświadomość. Dotykamy traum, których nie możemy pamiętać, a które zarządzają nami na poziomie życiowej energii.

Więcej energii, radości, motywacji i ulgi, to właśnie efekt tej głębokiej, wewnętrznej podróży.

Maciej o tym, jak doświadczenia okresu prenatalnego wpływają na nasze „wymiary posiadania”…

Wiele lat temu trafili do mnie na sesję bracia bliźniacy. Jeden reprezentował typ silnego mężczyzny, chętnie popisującego się swoimi osiągnięciami i statusem materialnym – nie omieszkał pochwalić się swoim efektownym samochodem zaraz po wejściu do gabinetu. Jego brat miał szarą cerę, zapadniętą klatkę piersiową, był zgarbiony – nie wyglądał zdrowo. Jego życie wyglądało podobnie.

Ten pierwszy odezwał się: Panie Maćku, jak to możliwe, że jesteśmy aż tak różni? Jaka jest przyczyna, że tak różnie nam się układa? Regresja, której obaj zostali poddani, doprowadziła do wybudzenia wizji, w której ssąc pierś matki brat-biznesmen osiągnął stan bliski orgazmowi. Jest to naturalny stan, odczuwany przez dziecko, które bez żadnych uwikłań i problemów ssie pierś. Brat-nieudacznik w trakcie regresji zaczął się krztusić i dławić, a jego cera poszarzała jeszcze bardziej. Odkryliśmy, że w okresie prenatalnym, w macicy, słabszy brat ułożony był w taki sposób, że odczuwał bardzo silny, zagrażający życiu nacisk na twarz. To wspomnienie, silnie prekodowane na najwcześniejszym etapie rozwoju, doprowadziło do tego, że kontakt z piersią, która podczas karmienia dotykała twarzy, kojarzył mu się silnie negatywnie. To, że z piersi płynął życiodajny płyn miało mniejsze znaczenie. Silniejszy, niestraumatyzowany bliźniak przyjmował mleko matki z radością i szczęściem, typowym dla niemowlęcia w takiej sytuacji. Jego brat nie dość, że nie odczuwał radości, to jeszcze jednoznacznie skojarzył pokarm z lękiem o życie. Stąd nawet próba utrzymania pracy i środków na koncie kończyła się fiaskiem. W takiej sytuacji motywowanie przez troskliwego brata, który odniósł sukces, nie mogło zakończyć się powodzeniem, ponieważ każde osiągnięcie, kojarzone ze źródłem  utrzymania, postrzegane było przez słabszego brata jako zagrożenie życia. Dopiero praca z traumą prenatalną mogła uwolnić klienta z lęków związanych z przyjmowaniem, a następnie posiadaniem jakichkolwiek dóbr. Traumatyzacja prenatalna prekoduje sposób postrzegania świata na resztę życia!


Prowadzący:

Maciej Żbik – od ponad 20 lat zgłębia techniki medytacyjne i praktykuje uzdrawiające ćwiczenia ruchowe. Zaczął, gdy był jeszcze dyrektorem finansowym dużej korporacji i miał małe dzieci. Medytował po pracy, nocą i w każdej wolnej chwili. Przez 10 lat praktykował u boku jednego mistrza. Dziś sam uczy technik medytacji i wykorzystuje je w pracy terapeutycznej.

Korzysta z bogatych tradycji buddyzmu, taoizmu, dzogczen. „Siedzenie na poduszce” oraz inne techniki formalnej medytacji uważa za najważniejsze narzędzia własnego rozwoju. Praktyka medytacji poszerzyła jego świadomość i umiejętność wglądu w nieświadomą część ludzkiej psyche. Medytacja umożliwia głębokie przeniesienie, co pozwala Maciejowi na doświadczanie nieświadomych procesów uczestników warsztatów i sesji indywidualnych. Przeprowadza ich przez bardzo głębokie procesy transformacyjne. System terapeutyczny Macieja jest efektem długich lat obsesyjnego badania siebie i uzdrawiania własnych traum. W dziełach genialnego twórcy psychologii głębi C.G. Junga Maciej odnalazł systematyczny opis procesów, których doświadczał medytując.

Maciej podchodzi indywidualnie do procesu każdego z uczestników. Klienci szczególnie cenią jego zdolność docierania do głębokiej przyczyny problemów, przenikliwą intuicję i umiejętność domykania otwartych procesów. Dużą wagę przywiązuje do uzdrawiania traum prenatalnych. Mając tak rozległe doświadczenie sięga po narzędzia, które działają.


Informacje organizacyjne

Warsztat „WYMIARY POSIADANIA” odbędzie się w terminie 12-18.07.2021 r. w ośrodku Jaworowy Dom, zlokalizowanym w Cieszkowie w Dolinie Baryczy.

Udział w wydarzeniu obejmuje:
☐ 7-dniowy program warsztatowy prowadzony przez Macieja Żbika,
☐ plan pracy indywidualnie dostosowany do potrzeb każdego uczestnika,
☐ wykorzystanie zróźnicowanych narzędzi terapeutycznych – psychodrama, diagram, metoda rysunkowa i in.,
☐ sesję pytań i odpowiedzi.

Miejsce:
Ośrodek warsztatowy Jaworowy Dom w Cieszkowie
Adres: Jawor 12a, 56-330 Cieszków jaworowydom.pl

Zakwaterowanie i wyżywienie:
Nocleg w przestrzennych pokojach z łazienkami z widokiem na las sosnowy.
Pełne wyżywienie wegetariańskie w formie szwedzkiego bufetu, obejmuje śniadanie, dwudaniowy obiad, deser oraz kolację z ciepłym posiłkiem. Do dyspozycji gości jest także przestronny salon z kominkiem oraz miejsce na ognisko.

Cena warsztatu:
Cena uczestnictwa w warsztacie: 1680,00 zł
Zakwaterowanie i pełne wyżywienie (płatne dodatkowo): pokój wieloos. 870,00 zł / osoba (145 zł / doba)
W przypadku dostępności miejsc, możliwe jest uczestnictwo w części warsztatu w cenie 310 zł / dzień + zakwaterowanie i wyżywienie.

W celu dokonania rezerwacji prosimy o kontakt pod adresem fundacjadlaludzi@gmail.com lub telefoniczny Karol 692462443.


Informacje dla uczestników:

☐ warsztat rozpocznie się w poniedziałek 12.07.2021 o godzinie 14.00, pierwszy posiłek to kolacja o godzinie 18:00,
☐ warsztat zakończy się w niedzielę 18.07.2021 o godzinie 14.00, ostatni posiłek to obiad o godzinie 14:00,
☐ wskazówki dojazdu: Jaworowy Dom (www), adres Jawor 12a, 56-330 Cieszków link do mapy google,
☐ rekomendujemy wygodny strój sportowy,
☐ nie ma przeciwwskazań do uczestnictwa dla osób będących w trakcie lub po terapii, ani stosujących inne metody rozwojowe,
☐ dla komfortu podczas siedzenia/medytacji proszę zabrać własną poduszkę, kostkę lub można skorzystać z krzeseł dostępnych w miejscu wydarzenia (brak poduszek na wyposażeniu),
☐ prosimy o punktualne przybycie do ośrodka,
☐ w ośrodku obowiązuje przestrzeganie wytycznych sanitarnych.

Harmonogram

7:00 - 9:00
Siedzenie/medytacja
9:00 - 10:00
Śniadanie
10:00 - 14:00
Sesja główna
14:00 - 16:00
Przerwa obiadowa
16:00 - 18:00
Praca indywidualna
18:00 - 19:00
Kolacja
19:00 - 20:30
Sesja wieczorna

Data

15 lip 2021 - 18 lip 2021

Koszt

1680.00zł

Lokalizacja

Jaworowy Dom
Jawor 12a, 56-330 Cieszków

Organizator

Karol Król
Telefon
+48692462443
Email
fundacjadlaludzi@gmail.com

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *