+48 692 462 443 fundacjadlaludzi@gmail.com

WYMIARY POSIADANIA, czyli co mamy realnie i potencjalnie

Coś jest nie tak – zdarza się, że takie dojmujące poczucie budzi nas w środku nocy i każe szukać zrozumienia.

Pracujemy, staramy się, medytujemy, wyznaczamy cele, wymyślamy strategie, a mimo to w różnych sferach życia przeżywamy frustracje, niespełnienie, brak, rozczarowanie, a nawet pustkę i rozpacz. Trudno to zrozumieć. Co się dzieje? Dlaczego?

Nasze „wymiary posiadania” – materialne, intelektualne, emocjonalne – przypominają raczej wysychającą rzekę niż bujny ogród.

Tak trudno przyjąć, że dobrostan, witalność, kreatywność i zdolność do miłości są odzwierciedleniem naszego życia psychicznego – z jednej strony zasobów psychicznych, z drugiej  blokad wynikających z traum prenatalnych, rodzinnych i pokoleniowych.

A przecież absolutnie wszyscy bez wyjątku mamy prawo do posiadania bliskich relacji, pełnego zdrowia, satysfakcjonującej pracy i finansowej zasobności; do miłości. Niestety w naszej psychice – czego nie jesteśmy świadomi – utrwaliły się autodestrukcyjne programy. Sabotują cele, na których nam zależy – materialne, intelektualne i emocjonalne.

Na warsztatach „wymiary posiadania” te cele znajdują się w centrum uwagi. Rozpoznajemy i rozbrajamy utrwalone przez pokolenia, nieświadome mechanizmy i zachowania, które utrudniają spełnienie pragnień.

Gruntownie penetrujemy nieświadomość. Dotykamy traum, których nie możemy pamiętać, a które zarządzają nami na poziomie życiowej energii.

Więcej energii, radości, motywacji i ulgi, to właśnie efekt tej głębokiej, wewnętrznej podróży.

-Codziennie dużo medytacji, diagram Wymiarów Posiadania, a na koniec dnia – zamykanie procesów. To będzie bardzo intensywny warsztat – zapowiada Maciej,


Prowadzący:

Maciej Żbik – od ponad 20 lat zgłębia techniki medytacyjne i praktykuje uzdrawiające ćwiczenia ruchowe. Zaczął, gdy był jeszcze dyrektorem finansowym dużej korporacji i miał małe dzieci. Medytował po pracy, nocą i w każdej wolnej chwili. Przez 10 lat praktykował u boku jednego mistrza. Dziś sam uczy technik medytacji i wykorzystuje je w pracy terapeutycznej.

Korzysta z bogatych tradycji buddyzmu, taoizmu, dzogczen. „Siedzenie na poduszce” oraz inne techniki formalnej medytacji uważa za najważniejsze narzędzia własnego rozwoju. Praktyka medytacji poszerzyła jego świadomość i umiejętność wglądu w nieświadomą część ludzkiej psyche. Medytacja umożliwia głębokie przeniesienie, co pozwala Maciejowi na doświadczanie nieświadomych procesów uczestników warsztatów i sesji indywidualnych. Przeprowadza ich przez bardzo głębokie procesy transformacyjne. System terapeutyczny Macieja jest efektem długich lat obsesyjnego badania siebie i uzdrawiania własnych traum. W dziełach genialnego twórcy psychologii głębi C.G. Junga Maciej odnalazł systematyczny opis procesów, których doświadczał medytując.

Maciej podchodzi indywidualnie do procesu każdego z uczestników. Klienci szczególnie cenią jego zdolność docierania do głębokiej przyczyny problemów, przenikliwą intuicję i umiejętność domykania otwartych procesów. Dużą wagę przywiązuje do uzdrawiania traum prenatalnych. Mając tak rozległe doświadczenie sięga po narzędzia, które działają.


Informacje organizacyjne

Warsztat „WYMIARY POSIADANIA” odbędzie się w terminie 29.04-08.05.2022 r. w ośrodku Wytwórnia Ciszy,  zlokalizowanym w Brzozówce k. Uniejowa.

Udział w wydarzeniu obejmuje:
☐ 10-dniowy intensywny program warsztatowy prowadzony przez Macieja Żbika,
☐ plan pracy indywidualnie dostosowany do potrzeb każdego uczestnika,
☐ wykorzystanie zróźnicowanych narzędzi terapeutycznych – psychodrama, Diagram Wymiarów Posiadania, metoda rysunkowa i in.,
☐ poranną medytację (siedzenie) codziennie,
☐ sesję pytań i odpowiedzi.

Miejsce:
Ośrodek warsztatowy Wytwórnia Ciszy
Adres: 99-210 Uniejów, Brzozówka 30 wytworniaciszy.pl

Zakwaterowanie i wyżywienie:
Nocleg w przestronych pokojach z łazienkami lub z łazienkami wspólnymi.
Pełne wyżywienie wegetariańskie w formie szwedzkiego bufetu, obejmuje śniadanie, obiad z deserem oraz kolację, ciepłe napoje dostępne cały dzień. Do dyspozycji gości jest także przestronny salon z kominkiem oraz miejsce na ognisko. W okolicy obiektu znajdują się tereny zielone, żródła geotermalne Termy Uniejów, infrastruktura sportowa. Dojazd – 13 kilometrów od zjazdu Dąbie na autostradzie A2 Poznań-Warszawa.

Cena warsztatu:
Cena uczestnictwa w warsztacie: 2520 zł
Zakwaterowanie i pełne wyżywienie (płatne dodatkowo):
-pokój 2os. z łazienką: 200 zł / doba 
-pokój 3os. z łazienką: 190 zł / doba
-pokój 4os. z łazienką: 180 zł / doba
-pokój 2os z łazienką wspólną: 190 zł / doba
-sala wieloosobowa (własny śpiwór i ręcznik): 150 zł / doba

W przypadku dostępności miejsc, możliwe jest uczestnictwo w części warsztatu w cenie 310 zł / dzień + zakwaterowanie i wyżywienie, warunkiem uczestnictwa w warsztacie jest otrzymanie potwierdzenia rezerwacji miejsca.

W celu dokonania rezerwacji prosimy o kontakt pod adresem fundacjadlaludzi@gmail.com lub telefoniczny Karol 692462443.


Informacje dla uczestników:

☐ warsztat rozpocznie się w piątek 29.04.2022 o godzinie 14.00, pierwszy posiłek to kolacja o godzinie 18:00,
☐ warsztat zakończy się w niedzielę 08.05.2022 o godzinie 13.00, ostatni posiłek to obiad o godzinie 14:00,
☐ wskazówki dojazdu: Wytwórnia Ciszy adres 99-210 Uniejów, Brzozówka 30,
☐ rekomendujemy wygodny strój sportowy,
☐ nie ma przeciwwskazań do uczestnictwa dla osób będących w trakcie lub po terapii, ani stosujących inne metody rozwojowe,
☐ dla komfortu podczas siedzenia/medytacji proszę zabrać własną poduszkę, kostkę lub można skorzystać z krzeseł dostępnych w miejscu wydarzenia (brak poduszek na wyposażeniu),
☐ prosimy o punktualne przybycie do ośrodka,
☐ w ośrodku obowiązuje przestrzeganie wytycznych sanitarnych oraz zmiana obuwia zewnętrznego,
☐ warunkiem uczestnictwa, jest uzyskanie potwierdzenia rezerwacji miejsca od organizatora.

W celu dokonania rezerwacji prosimy o kontakt pod adresem fundacjadlaludzi@gmail.com lub telefoniczny Karol 692 462 443.

Czym jest diagram Wymiarów Posiadania?

Harmonogram

7:00 - 9:00
Siedzenie/medytacja
9:00 - 10:00
Śniadanie
10:00 - 14:00
Sesja główna
14:00 - 16:00
Przerwa obiadowa
16:00 - 18:00
Praca indywidualna
18:00 - 19:00
Kolacja
19:00 - 20:30
Sesja wieczorna

Data

28 kw. 2022 - 08 maj 2022

Koszt

2520.00zł

Lokalizacja

Wytwórnia ciszy
Brzozówka 30, 99-210 Uniejów

Organizator

Karol Król
Telefon
+48692462443
Email
fundacjadlaludzi@gmail.com

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *