WYMIARY POSIADANIA, czyli co mamy realnie i potencjalnie

Program majówkowy (9-cio dniowy) obejmuje dwa warsztaty.

Pierwsze pięć dni będą poświęcone pracy z czakrami, natomiast kolejne cztery dni będą dedykowane warsztatowi „Wymiary Posiadania”. Podczas tego warsztatu jeden dzień zostanie przeznaczony na Diagram Wymiarów Posiadania.

Poniżej szczegóły dotyczące warsztatu: „WYMIARY POSIADANIA, czyli co mamy realnie i potencjalnie”:

Coś jest nie tak – zdarza się, że takie dojmujące poczucie budzi nas w środku nocy i każe szukać zrozumienia.

Pracujemy, staramy się, medytujemy, wyznaczamy cele, wymyślamy strategie, a mimo to w różnych sferach życia przeżywamy frustracje, niespełnienie, brak, rozczarowanie, a nawet pustkę i rozpacz. Trudno to zrozumieć. Co się dzieje? Dlaczego?

Nasze „wymiary posiadania” – materialne, intelektualne, emocjonalne – przypominają raczej wysychającą rzekę niż bujny ogród.

Tak trudno przyjąć, że dobrostan, witalność, kreatywność i zdolność do miłości są odzwierciedleniem naszego życia psychicznego – z jednej strony zasobów psychicznych, z drugiej  blokad wynikających z traum prenatalnych, rodzinnych i pokoleniowych.

A przecież absolutnie wszyscy bez wyjątku mamy prawo do posiadania bliskich relacji, pełnego zdrowia, satysfakcjonującej pracy i finansowej zasobności; do miłości. Niestety w naszej psychice – czego nie jesteśmy świadomi – utrwaliły się autodestrukcyjne programy. Sabotują cele, na których nam zależy – materialne, intelektualne i emocjonalne.

Na warsztatach „wymiary posiadania” te cele znajdują się w centrum uwagi. Rozpoznajemy i rozbrajamy utrwalone przez pokolenia, nieświadome mechanizmy i zachowania, które utrudniają spełnienie pragnień.

Gruntownie penetrujemy nieświadomość. Dotykamy traum, których nie możemy pamiętać, a które zarządzają nami na poziomie życiowej energii.

Więcej energii, radości, motywacji i ulgi, to właśnie efekt tej głębokiej, wewnętrznej podróży.

Co dobrze wiedzieć o warsztacie „Wymiary posiadania”?
• Wykorzystany jest system technik (analiza snów i wizji, drama, diagram, medytacja), które prowadzą do niwelowania wewnętrznych konfliktów i napięć.
• To warsztat terapeutyczny, a jednocześnie rozwojowy. Także sposób na rozwiązanie zwykłych, codziennych problemów.
• Metody zostały opracowane w paradygmacie psychologii głębi Carla Gustava Junga.
• Praca na diagramie kontaktuje nas z obrazami archetypowymi, które prowadzą do pierwotnej, naturalnej harmonii istniejącej w każdym z nas oraz są źródłem nieograniczonych zasobów energii życiowej. Pozwala to między innymi wybudzić lub introjektować głębokie treści psychiczne, wspierające rozwój.

W toku procesu terapeutycznego:
‣ uzdrawiamy głębokie traumy, w tym z okresu prenatalnego i dziedziczone po przodkach,
‣ odzyskujemy zdolność do miłości,
‣ stajemy się bardziej otwarci na doświadczenie pełni życia,
‣ integrujemy odrzucone części siebie,
‣ stajemy się tym, kim naprawdę jesteśmy,
‣ rozwiązujemy nieświadome konflikty i napięcia, które blokują naturalny przepływ życia,
‣ uwalniamy mnóstwo energii życiowej i zyskujemy napęd do życia,
‣ rozwiązujemy życiowe problemy.

Czytaj więcej na blogu na temat „Wymiarów Posiadania


Prowadzący:

Maciej Żbik – doświadczony terapeuta i nauczyciel medytacji.

Twórca autorskich metod terapeutycznych takich jak „Terapia wglądu” i „Wymiary posiadania” inspirowanych odkryciami psychologii głębi Carla Gustava Junga i własnym 30-letnim doświadczeniem medytacji. Praktyka medytacji poszerzyła jego świadomość i umiejętność wglądu w nieświadomą część ludzkiej psyche. Medytacja umożliwia głębokie przeniesienie, co pozwala Maciejowi na doświadczanie nieświadomych procesów uczestników warsztatów. Przeprowadza ich przez bardzo głębokie procesy transformacyjne.

Do każdego z uczestników warsztatu podchodzi indywidualnie. Klienci szczególnie cenią jego zdolność docierania do głębokiej przyczyny problemów i przenikliwą intuicję. Dużą wagę przywiązuje do uzdrawiania traum prenatalnych.

 

Informacje organizacyjne:

Warsztat „Wymiary Posiadania” odbędzie się w terminie 02. – 05.05.2024 w siedzibie Fundacji, Otwock ul. Zielna 20 (wejście bramą od ul. Poselskiej).
– Rozpoczęcie w czwartek 02.05.2024 o godzinie 8:00
– Zakończenie w niedzielę 05.05.2024 o godzinie 14:00

Wydarzenie jest odpowiednie zarówno dla osób, które pierwszy raz będą pracowały z Maciejem, jak i kontynuujących długoterminowe programy rozwojowe/terapię.

Udział w wydarzeniu obejmuje:

☐ 4-dniowy program warsztatowy prowadzony przez Macieja Żbika,
☐ plan pracy indywidualnie dostosowany do potrzeb każdego uczestnika,
☐ wykorzystanie zróżnicowanych narzędzi terapeutycznych – psychodrama, terapia wglądu (praca ze snem), Diagram Wymiarów Posiadania, metoda rysunkowa i in.,
☐ sesję pytań i odpowiedzi.

Rekomendujemy wygodny strój sportowy.

Cena warsztatu: 1400,00 zł

W przypadku dostępności miejsc istnieje możliwość uczestnictwa w jednym dniu warsztatu za cenę 390 zł. Dla uczestników, którzy zdecydują się wziąć udział w warsztacie przez trzy dni lub dłużej, przysługuje cena 350 zł za każdy dzień trwania warsztatu.

W celu dokonania rezerwacji prosimy o kontakt pod adresem fundacjadlaludzi@gmail.com lub telefoniczny: Katarzyna Bajerska 889 260 803.

Data

02 maj 2024 - 05 maj 2024

Koszt

1400.00zł

Lokalizacja

Fundacja dla ludzi
ul. Zielna 20, 05-402 Otwock

Organizator

Katarzyna Bajerska
Telefon
889 260 803
Email
fundacjadlaludzi@gmail.com

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *