+48 692 462 443 fundacjadlaludzi@gmail.com

Warsztat noworoczny

Pierwszy warsztat w 2022 roku odbędzie się w terminie 28-30.01.2022 w ośrodku Fundacji dla ludzi w Otwocku. Będzie to tradycyjny, intensywny warsztat rozwojowy. A dodatkowo każdy uczestnik może omówić z Maciejem najważniejsze dla siebie cele rozwojowe, plan terapii, porozmawiać o potencjale, przeszkodach, wyzwaniach, a także ustalić indywidualny harmonogram pracy na cały rok.

Do uczestnictwa zapraszamy zarówno osoby, które regularnie pracują z Maciejem nad własnym rozwojem, jak i każdego, kto chciałby rozpocząć, poznać siebie i przepracować wzorce, które mu nie służą. Jak mówi motto Fundacji dla ludzi „Szczęście jest naturalnym stanem człowieka, do tego zmierzamy”…

Każdy sam sobie stawia cele rozwojowe czy terapeutyczne, ale na pewnym poziomie wszyscy tęsknimy za treściami transpersonalnymi, archetypowymi, chcemy sięgnąć do fundamentów człowieczeństwa, do tego, co boskie w nas, co ukryte pod warstwą konfliktów.

Chcemy zmniejszyć ból emocjonalny, nie czuć napięcia, ruszyć z miejsca. Staram się wszystkimi dostępnymi sposobami rozładować napięcie pomiędzy treściami świadomymi i nieświadomymi lub napięcia w nieświadomości. Jest coś, czego nie robię z całą pewnością — nie rozbudowuję ego, by jeszcze lepiej lub jeszcze przez jakiś czas radziło sobie z wypieraniem konfliktów. W którymś momencie i tak trzeba stawić im czoło. W przeciwnym razie ponosimy koszty wypierania przez całe życie.

Konflikt między sferą świadomą a nieświadomą będzie zawsze istniał. To warunkuje indywidualne życie. Życie to wieczna gra przeciwieństw. Chodzi tylko o to, aby napięcia pomiędzy nimi były optymalne, a przeciwieństwa nie były sobie wrogie, tylko „miłośnie się przyciągały”, jak pisze Jung. I żebyśmy byli zdolni świadomie obserwować tę grę, a nie ulegali jej bezrefleksyjnie.

Efektem terapii jest inny sposób przeżywania życia. Jest trochę tak, jak byśmy zwolnili hamulec i odzyskali napęd. Wraca chęć tworzenia i działania. Uwalnia się energia psychiczna, często o ogromnym potencjale. Jak spożytkujemy tę energię, jak wykorzystamy wolność… to już kwestia całkowicie indywidualna. Możemy faktycznie zacząć nowe życie. A możemy po prostu rozpocząć życie pełniejsze. Człowiek fragmentaryczny doświadcza życia fragmentarycznie. Integracja rozszczepionych fragmentów jaźni powoduje poczucie całkowitości, przeżywania życia całym sobą, w całej jego głębi i radości zrodzonej z połączenia przeciwieństw w naszej psyche.

fragment książki „Alchemia snu. Od cierpienia do spełnienia. Metoda terapeutyczna Macieja Żbika”, wyd. Sensus 2020

Udział w wydarzeniu obejmuje:
☐ 3-dniowy program warsztatowy prowadzony przez Macieja Żbika,
☐ omówienie celów uczestnika, dobranie narzędzi i planu pracy w celu ich osiągania,
☐ plan pracy indywidualnie dostosowany do potrzeb uczestnika,
☐ wykorzystanie zróźnicowanych narzędzi terapeutycznych – psychodrama, metoda rysunkowa, imaginacja i in.,
☐ sesję pytań i odpowiedzi.

Cena warsztatu: 840 zł
W przypadku dostępności miejsc, możliwe jest uczestnictwo w części warsztatu w cenie 310 zł za dzień.

W celu rezerwacji miejsca proszę o kontakt pod adresem fundacjadlaludzi@gmail.com lub telefoniczny Karol Król 692462443.


Prowadzący:

Maciej Żbik – od ponad 20 lat zgłębia techniki medytacyjne i praktykuje uzdrawiające ćwiczenia ruchowe. Zaczął, gdy był jeszcze dyrektorem finansowym dużej korporacji i miał małe dzieci. Medytował po pracy, nocą i w każdej wolnej chwili. Przez 10 lat praktykował u boku jednego mistrza. Dziś sam uczy technik medytacji i wykorzystuje je w pracy terapeutycznej.

Korzysta z bogatych tradycji buddyzmu, taoizmu, dzogczen. „Siedzenie na poduszce” oraz inne techniki formalnej medytacji uważa za najważniejsze narzędzia własnego rozwoju. Praktyka medytacji poszerzyła jego świadomość i umiejętność wglądu w nieświadomą część ludzkiej psyche. Medytacja umożliwia głębokie przeniesienie, co pozwala Maciejowi na doświadczanie nieświadomych procesów uczestników warsztatów i sesji indywidualnych. Przeprowadza ich przez bardzo głębokie procesy transformacyjne. System terapeutyczny Macieja jest efektem długich lat obsesyjnego badania siebie i uzdrawiania własnych traum. W dziełach genialnego twórcy psychologii głębi C.G. Junga Maciej odnalazł systematyczny opis procesów, których doświadczał medytując.

Maciej podchodzi indywidualnie do procesu każdego z uczestników. Klienci szczególnie cenią jego zdolność docierania do głębokiej przyczyny problemów, przenikliwą intuicję i umiejętność domykania otwartych procesów. Dużą wagę przywiązuje do uzdrawiania traum prenatalnych. Mając tak rozległe doświadczenie sięga po narzędzia, które działają.

 


Informacje organizacyjne:

warsztat rozpocznie się w piątek o godzinie 8:00
☐ warsztat zakończy się w niedzielę o godzinie 14:00
☐ rekomendujemy wygodny, sportowy strój
☐ prosimy o punktualne przybycie do ośrodka
☐ w ośrodku obowiązuje przestrzeganie wytycznych sanitarnych
☐ nie ma przeciwwskazań do uczestnictwa dla osób będących w trakcie lub po terapii, ani stosujących inne metody rozwojowe,
☐ warunkiem uczestnictwa, jest uzyskanie potwierdzenia rezerwacji miejsca od organizatora;
☐ Uczestnik oświadcza, że weźmie udział w zajęciach stacjonarnych wyłącznie w przypadku, gdy w dniu ich odbywania:
a) według swojej najlepszej wiedzy nie będzie osobą zakażoną COVID-19;
b) nie będzie miał/a objawów COVID-19, takich jak duszność, podwyższona temperatura ciała, objawy przeziębieniowe;
c)nie będzie przebywał/a na kwarantannie ani pod nadzorem epidemiologicznym;
d) upłynie co najmniej 10 dni od bezpośredniego kontaktu z osobą zakażoną COVID-19, osobą przebywającą na kwarantannie lub w izolacji z powodu podejrzenia zakażeniem jw. lub z osobą, która miała bezpośredni kontakt z osobą zakażoną COVID-19.

W celu rezerwacji miejsca proszę o kontakt pod adresem fundacjadlaludzi@gmail.com lub telefoniczny Karol 692462443.

Data

28 sty 2022 - 30 sty 2022

Koszt

840.00zł

Lokalizacja

Fundacja dla ludzi
ul. Zielna 20, 05-402 Otwock

Organizator

Karol Król
Telefon
+48692462443
Email
fundacjadlaludzi@gmail.com

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *