Tylko dla mężczyzn [ZMIANA TERMINU]

Aktualizacja 03.11.2021
Szanowni Państwo,
Prowadzący Maciej Żbik ma objawy grypy. Chcemy uniknąć zarażenia uczestników i zmuszeni jesteśmy przenieść warsztat „Tylko dla mężczyzn” na nowy termin 9-12.12.2021.
Zapisani uczestnicy nieodpłatnie mogą wziąć udział w dodatkowym nocnym diagramie w nowym terminie. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

Dziękujemy za wyrozumiałość.

Warsztat „Tylko dla mężczyzn” prowadzony przez Macieja Żbika odbędzie się w terminie 4-7.11.2021 w ośrodku Fundacji dla ludzi w Otwocku. 

„Gdy mężczyzna przejdzie na stronę ojca wybiera nawykowo męskie zachowania. Rezygnacja z uwikłań w treści matriarchalne daje spokój i poczucie bezpieczeństwa. To samo zdarzenie jest wtedy widziane przez męską osobowość nadrzędną jako wyzwanie. Staje się motywacją do osiągnięcia sukcesu, w miejsce grzęźnięcia w problemie.

Tak ukształtowany mężczyzna ma skłonność i zdolność do życia „na wprost”: projekt, cel, środki, narzędzia, realizacja. Koniec. Następny projekt.” – Maciej Żbik

Warsztatowy program rozwojowy przeznaczony dla mężczyzn. Obejmuje zróżnicowane narzędzia i ćwiczenia, w tym: diagram, „polowanie na dzika”, medytację, terapię wglądu (praca ze snem), „anty(cele) nieświadomości” czy pracę z rysunkiem.

Udział w wydarzeniu obejmuje:
☐ intensywny program warsztatowy prowadzony przez Macieja Żbika,
☐ plan pracy indywidualnie dostosowany do potrzeb uczestnika,
☐ wykorzystanie zróźnicowanych narzędzi terapeutycznych – diagram, psychodrama, metoda rysunkowa, imaginacja, terapia wglądu (praca ze snem),
☐ sesję pytań i odpowiedzi.

„Czyli długi finansowe mogą mieć źródło w macicy? 

Podam przykład. Menedżer korporacji międzynarodowej mimo dużej wiedzy nie jest zdolny od lat do zmiany pracy. Utknął. Okazuje się, że nie ma żadnej relacji z ojcem. Poznał go dopiero jako osoba dorosła. Przez kilka miesięcy próbowaliśmy odbudować psychiczny obraz ojca — pogłębialiśmy treści patriarchalne, które są fundamentem męskiej psychiki. Klient śnił Gandalfa (archetyp mędrca) i Lorda Vadera (cień ojca). W snach był zabijany i bity przez gangsterów. Dużo czasu zajęło nam przebudowanie obrazu ojca. Po serii snów i wizji postacie symbolizujące różne aspekty obrazu ojca zaczęły ze sobą dyskutować, mieszać się. Na kolejnym etapie przesunęliśmy uwagę na matkę, która była dla mojego klienta ideałem.

Pozornie?

Okazało się, że przekazała mu lęk i gniew wobec tego, co męskie. Blokowała kontakty z ojcem. Była klasyczną matką pochłaniającą — urodziła syna, aby czerpać z relacji z nim energię psychiczną. Na pierwszy rzut oka robiła dla niego wszystko. Ale jej nieuświadomiona motywacja, jej lęk przed męskością spowodowały ograbienie syna z męskości. Obraz ojca jako strategicznego, śmiertelnego wroga pochodził już z okresu prenatalnego.

Syn odrzucił męskość w sobie z miłości do matki? 

Został uwięziony w treściach matriarchalnych. Mężczyźnie wtedy często towarzyszy poczucie poruszania się w gęstym bagnie. Po roku pracy mój klient doświadczył emocjonalnie ojcowskiej miłości. Musieliśmy sięgnąć do archetypu, aby w ogóle taki proces w nim wybudzić. W życiu zamanifestowało się to konkretnymi odkryciami. „Przypadkiem” właśnie wtedy okazało się, że ojciec wcale nie był aż takim draniem, matka ukrywała listy od niego. Dało nam to prawo naruszenia nieskazitelnego mitu matki. W snach miał konflikty z kobietami — pożerały go, wchłaniały przez drogi rodne lub zabijały. W końcu zobaczył siebie jako zwinięte w kulkę małe dziecko połączone sznurem z wielką ścianą-łożyskiem, przy czym (uwaga!) krew płynęła od niego w kierunku łożyska.

Jak to możliwe? 

Moja metoda nie jest metodą detektywistyczną. Nie odkrywam faktycznych przyczyn dysfunkcji prenatalnych. Nie szukam winnych wśród przodków. Próbujemy wspólnie z klientem zrozumieć mechanizm, który determinuje jego życie. Nieświadomość klienta podsunęła obraz okradającego łożyska, bo tak została zapamiętana i wyrażona relacja z nim. Płód w macicy czuł się okradany z energii i tak samo mężczyzna czuł się potem w dorosłym życiu.”

Fragment książki „Alchemia snu. Od spełnienia do cierpienia, metoda terapeutyczna Macieja Żbika”, wyd. Sensus 2020

przeczytaj cały fragment >>


Prowadzący:

Maciej Żbik – doświadczony terapeuta i nauczyciel medytacji. Jego znak rozpoznawczy to głębokie rozumienie procesów nieświadomych wynikające z wieloletniego badania własnej nieświadomości. Maciej widzi mechanizmy, których jego klient nie chce w sobie zobaczyć, a które sabotują jego cele życiowe. Nie daje się zmylić narracjom klienta i sięga pod nimi do nieświadomych, pierwotnych źródeł problemów życiowych. Odsłania je stopniowo analizując sny i wizje, stosując dramę, przyglądając się wspólnie z klientem jego życiowym schematom. Przeprowadza przez wglądy psychologiczne i duchowe oraz pomaga w uwolnieniu energii psychicznej zablokowanej w lęku i traumach. W ten sposób towarzyszy swoim klientom w rozwoju pełni człowieczeństwa.

Korzysta z bogatych tradycji buddyzmu, taoizmu, dzogczen. „Siedzenie na poduszce” oraz inne techniki formalnej medytacji uważa za najważniejsze narzędzia własnego rozwoju. Praktyka medytacji poszerzyła jego świadomość i umiejętność wglądu w nieświadomą część ludzkiej psyche. Medytacja umożliwia głębokie przeniesienie, co pozwala Maciejowi na doświadczanie nieświadomych procesów uczestników warsztatów i sesji indywidualnych. Przeprowadza ich przez bardzo głębokie procesy transformacyjne. System terapeutyczny Macieja jest efektem długich lat obsesyjnego badania siebie i uzdrawiania własnych traum. W dziełach genialnego twórcy psychologii głębi C.G. Junga Maciej odnalazł systematyczny opis procesów, których doświadczał medytując.

Maciej podchodzi indywidualnie do procesu każdego z uczestników. Klienci szczególnie cenią jego zdolność docierania do głębokiej przyczyny problemów, przenikliwą intuicję i umiejętność domykania otwartych procesów. Dużą wagę przywiązuje do uzdrawiania traum prenatalnych. Mając tak rozległe doświadczenie sięga po narzędzia, które działają.

Harmonogram:

8.00-9.00 Siedzenie / medytacja
10.00-14.00 Sesja główna
16.00-18.00 Sesja wieczorna (czwartek, piątek, sobota)

Cena warsztatu: 1120 zł

W przypadku dostępności miejsc, możliwe jest uczestnictwo w części warsztatu w cenie 310 zł za dzień.
Dla uczestników tego wydarzenia możliwy jest nocleg w sali wieloosobowej w cenie 20 zł / doba.
Liczba miejsc ograniczona.

W celu rezerwacji miejsca proszę o kontakt pod adresem fundacjadlaludzi@gmail.com lub telefoniczny Karol 692462443.


Informacje organizacyjne:

☐ warsztat przeznaczony wyłącznie dla mężczyzn
☐ rekomendujemy wygodny, sportowy strój
☐ prosimy o punktualne przybycie do ośrodka
☐ w ośrodku obowiązuje przestrzeganie wytycznych sanitarnych
☐ harmonogram i sposób organizacji wydarzenia mogą ulec zmianie w związku ze stanem epidemii
☐ liczba miejsc ograniczona

W celu rezerwacji miejsca proszę o kontakt pod adresem fundacjadlaludzi@gmail.com lub telefoniczny Karol 692462443.

Data

04 lis 2021 - 07 lis 2021

Koszt

1120.00zł

Lokalizacja

Fundacja dla ludzi
ul. Zielna 20, 05-402 Otwock

Organizator

Karol Król
Telefon
+48692462443
Email
fundacjadlaludzi@gmail.com

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *