Tylko dla mężczyzn

Aktualizacja 02.12.2021
Warsztat rozpocznie się zgodnie z planem w czwartek 09.12.2021 o godzine 8:00, prosimy o punktualne przybycie do ośrodka. Adres to ul. Zielna 20 w Otwocku, parking wzdłuż ulicy Zielnej, wejście do ośrodka od ul. Poselskiej.

 

Warsztat „Tylko dla mężczyzn” prowadzony przez Macieja Żbika odbędzie się w terminie 09-12.12.2021 w ośrodku Fundacji dla ludzi w Otwocku.

„Gdy mężczyzna przejdzie na stronę ojca wybiera nawykowo męskie zachowania. Rezygnacja z uwikłań w treści matriarchalne daje spokój i poczucie bezpieczeństwa. To samo zdarzenie jest wtedy widziane przez męską osobowość nadrzędną jako wyzwanie. Staje się motywacją do osiągnięcia sukcesu, w miejsce grzęźnięcia w problemie.

Tak ukształtowany mężczyzna ma skłonność i zdolność do życia „na wprost”: projekt, cel, środki, narzędzia, realizacja. Koniec. Następny projekt.” – Maciej Żbik

Intensywny warsztat rozwojowy przeznaczony dla mężczyzn. Obejmuje zróżnicowane narzędzia i ćwiczenia, w tym: diagram Wymiarów Posiadania, „polowanie na dzika”, medytację, terapię wglądu (praca ze snem) czy pracę z rysunkiem.

Plan pracy jest indywidualnie dostosowany do potrzeb każdego uczestnika. Nie ma przeciwwskazań do uczestnictwa dla osób będących w trakcie lub po terapii, ani stosujących inne metody rozwojowe.


Prowadzący:

Maciej Żbik – doświadczony terapeuta i nauczyciel medytacji. Jego znak rozpoznawczy to głębokie rozumienie procesów nieświadomych wynikające z wieloletniego badania własnej nieświadomości. Maciej widzi mechanizmy, których jego klient nie chce w sobie zobaczyć, a które sabotują jego cele życiowe. Nie daje się zmylić narracjom klienta i sięga pod nimi do nieświadomych, pierwotnych źródeł problemów życiowych. Odsłania je stopniowo analizując sny i wizje, stosując dramę, przyglądając się wspólnie z klientem jego życiowym schematom. Przeprowadza przez wglądy psychologiczne i duchowe oraz pomaga w uwolnieniu energii psychicznej zablokowanej w lęku i traumach. W ten sposób towarzyszy swoim klientom w rozwoju pełni człowieczeństwa.

Korzysta z bogatych tradycji buddyzmu, taoizmu, dzogczen. „Siedzenie na poduszce” oraz inne techniki formalnej medytacji uważa za najważniejsze narzędzia własnego rozwoju. Praktyka medytacji poszerzyła jego świadomość i umiejętność wglądu w nieświadomą część ludzkiej psyche. Medytacja umożliwia głębokie przeniesienie, co pozwala Maciejowi na doświadczanie nieświadomych procesów uczestników warsztatów i sesji indywidualnych. Przeprowadza ich przez bardzo głębokie procesy transformacyjne. System terapeutyczny Macieja jest efektem długich lat obsesyjnego badania siebie i uzdrawiania własnych traum. W dziełach genialnego twórcy psychologii głębi C.G. Junga Maciej odnalazł systematyczny opis procesów, których doświadczał medytując.

Maciej podchodzi indywidualnie do procesu każdego z uczestników. Klienci szczególnie cenią jego zdolność docierania do głębokiej przyczyny problemów, przenikliwą intuicję i umiejętność domykania otwartych procesów. Dużą wagę przywiązuje do uzdrawiania traum prenatalnych. Mając tak rozległe doświadczenie sięga po narzędzia, które działają.

Harmonogram:

Cena warsztatu: 1400 zł

W przypadku dostępności miejsc, możliwe jest uczestnictwo w części warsztatu w cenie 310 zł za dzień oraz 310 zł za sesję nocną diagramu Wymiarów Posiadania w dn. 10.12.2021*.
Dla uczestników tego wydarzenia możliwy jest nocleg w sali wieloosobowej w cenie 20 zł / doba.
Liczba miejsc ograniczona.
*Rekomendujemy udział w min. 1 sesji terapeutycznej po uczestnictwie w diagramie, w celu zamknięcia wybudzonych procesów.

W celu rezerwacji miejsca proszę o kontakt pod adresem fundacjadlaludzi@gmail.com lub telefoniczny Karol 692462443.


Informacje dla Uczestników:

☐ warsztat odbędzie się w ośrodku Fundacji dla ludzi przy ul. Zielnej 20 (wejście od ul. Poselskiej);
☐ warsztat rozpocznie się w czwartek 09.12 o godz. 8:00, przewidywane zakończenie w niedzielę 12.12 ok. godz. 13:30;
☐ warsztat przeznaczony jest wyłącznie dla mężczyzn;
☐ rekomendujemy wygodny, sportowy strój;
☐ prosimy o punktualne przybycie, w czasie trwania sesji medytacji wejście do ośrodka jest niemożliwe;
☐ w ośrodku obowiązuje przestrzeganie wytycznych sanitarnych;
☐ harmonogram i sposób organizacji wydarzenia mogą ulec zmianie w związku ze stanem epidemii;
☐ warunkiem uczestnictwa, jest uzyskanie potwierdzenia rezerwacji miejsca od organizatora;
☐ Uczestnik oświadcza, że weźmie udział w zajęciach stacjonarnych wyłącznie w przypadku, gdy w dniu ich odbywania:
a) według swojej najlepszej wiedzy nie będzie osobą zakażoną COVID-19;
b) nie będzie miał/a objawów COVID-19, takich jak duszność, podwyższona temperatura ciała, objawy przeziębieniowe;
c)nie będzie przebywał/a na kwarantannie ani pod nadzorem epidemiologicznym;
d) upłynie co najmniej 10 dni od bezpośredniego kontaktu z osobą zakażoną COVID-19, osobą przebywającą na kwarantannie lub w izolacji z powodu podejrzenia zakażeniem jw. lub z osobą, która miała bezpośredni kontakt z osobą zakażoną COVID-19.

W celu rezerwacji miejsca proszę o kontakt pod adresem fundacjadlaludzi@gmail.com lub telefoniczny Karol 692462443.

Czym jest diagram Wymiarów Posiadania?


Fragment książki „Alchemia snu. Od cierpienia do spełnienia. Metoda terapeutyczna”:

„Czyli długi finansowe mogą mieć źródło w macicy? 

Podam przykład. Menedżer korporacji międzynarodowej mimo dużej wiedzy nie jest zdolny od lat do zmiany pracy. Utknął. Okazuje się, że nie ma żadnej relacji z ojcem. Poznał go dopiero jako osoba dorosła. Przez kilka miesięcy próbowaliśmy odbudować psychiczny obraz ojca — pogłębialiśmy treści patriarchalne, które są fundamentem męskiej psychiki. Klient śnił Gandalfa (archetyp mędrca) i Lorda Vadera (cień ojca). W snach był zabijany i bity przez gangsterów. Dużo czasu zajęło nam przebudowanie obrazu ojca. Po serii snów i wizji postacie symbolizujące różne aspekty obrazu ojca zaczęły ze sobą dyskutować, mieszać się. Na kolejnym etapie przesunęliśmy uwagę na matkę, która była dla mojego klienta ideałem.

Pozornie?

Okazało się, że przekazała mu lęk i gniew wobec tego, co męskie. Blokowała kontakty z ojcem. Była klasyczną matką pochłaniającą — urodziła syna, aby czerpać z relacji z nim energię psychiczną. Na pierwszy rzut oka robiła dla niego wszystko. Ale jej nieuświadomiona motywacja, jej lęk przed męskością spowodowały ograbienie syna z męskości. Obraz ojca jako strategicznego, śmiertelnego wroga pochodził już z okresu prenatalnego.

Syn odrzucił męskość w sobie z miłości do matki? 

Został uwięziony w treściach matriarchalnych. Mężczyźnie wtedy często towarzyszy poczucie poruszania się w gęstym bagnie. Po roku pracy mój klient doświadczył emocjonalnie ojcowskiej miłości. Musieliśmy sięgnąć do archetypu, aby w ogóle taki proces w nim wybudzić. W życiu zamanifestowało się to konkretnymi odkryciami. „Przypadkiem” właśnie wtedy okazało się, że ojciec wcale nie był aż takim draniem, matka ukrywała listy od niego. Dało nam to prawo naruszenia nieskazitelnego mitu matki. W snach miał konflikty z kobietami — pożerały go, wchłaniały przez drogi rodne lub zabijały. W końcu zobaczył siebie jako zwinięte w kulkę małe dziecko połączone sznurem z wielką ścianą-łożyskiem, przy czym (uwaga!) krew płynęła od niego w kierunku łożyska.

Jak to możliwe? 

Moja metoda nie jest metodą detektywistyczną. Nie odkrywam faktycznych przyczyn dysfunkcji prenatalnych. Nie szukam winnych wśród przodków. Próbujemy wspólnie z klientem zrozumieć mechanizm, który determinuje jego życie. Nieświadomość klienta podsunęła obraz okradającego łożyska, bo tak została zapamiętana i wyrażona relacja z nim. Płód w macicy czuł się okradany z energii i tak samo mężczyzna czuł się potem w dorosłym życiu.”

Fragment książki „Alchemia snu. Od spełnienia do cierpienia, metoda terapeutyczna Macieja Żbika”, wyd. Sensus 2020

przeczytaj cały fragment >>

Data

09 gru 2021 - 12 gru 2021

Koszt

1400.00zł

Lokalizacja

Fundacja dla ludzi
ul. Zielna 20, 05-402 Otwock

Organizator

Karol Król
Telefon
+48692462443
Email
fundacjadlaludzi@gmail.com

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *