+48 692 462 443 fundacjadlaludzi@gmail.com

Tylko dla mężczyzn

„Gdy mężczyzna przejdzie na stronę ojca wybiera nawykowo męskie zachowania. Rezygnacja z uwikłań w treści matriarchalne daje spokój i poczucie bezpieczeństwa. To samo zdarzenie jest wtedy widziane przez męską osobowość nadrzędną jako wyzwanie. Staje się motywacją do osiągnięcia sukcesu, w miejsce grzęźnięcia w problemie.

Tak ukształtowany mężczyzna ma skłonność i zdolność do życia „na wprost”: projekt, cel, środki, narzędzia, realizacja. Koniec. Następny projekt.” – Maciej Żbik

Intensywny warsztat rozwojowy przeznaczony dla mężczyzn. Obejmuje zróżnicowane narzędzia i ćwiczenia, w tym: diagram Wymiarów Posiadania, „polowanie na dzika”, medytację, terapię wglądu (praca ze snem) czy pracę z rysunkiem.

Plan pracy jest indywidualnie dostosowany do potrzeb każdego uczestnika. Nie ma przeciwwskazań do uczestnictwa dla osób będących w trakcie lub po terapii, ani stosujących inne metody rozwojowe.


Prowadzący:

Maciej Żbik – doświadczony terapeuta i nauczyciel medytacji. Jego znak rozpoznawczy to głębokie rozumienie procesów nieświadomych wynikające z wieloletniego badania własnej nieświadomości. Maciej widzi mechanizmy, których jego klient nie chce w sobie zobaczyć, a które sabotują jego cele życiowe. Nie daje się zmylić narracjom klienta i sięga pod nimi do nieświadomych, pierwotnych źródeł problemów życiowych. Odsłania je stopniowo analizując sny i wizje, stosując dramę, przyglądając się wspólnie z klientem jego życiowym schematom. Przeprowadza przez wglądy psychologiczne i duchowe oraz pomaga w uwolnieniu energii psychicznej zablokowanej w lęku i traumach. W ten sposób towarzyszy swoim klientom w rozwoju pełni człowieczeństwa.

Korzysta z bogatych tradycji buddyzmu, taoizmu, dzogczen. „Siedzenie na poduszce” oraz inne techniki formalnej medytacji uważa za najważniejsze narzędzia własnego rozwoju. Praktyka medytacji poszerzyła jego świadomość i umiejętność wglądu w nieświadomą część ludzkiej psyche. Medytacja umożliwia głębokie przeniesienie, co pozwala Maciejowi na doświadczanie nieświadomych procesów uczestników warsztatów i sesji indywidualnych. Przeprowadza ich przez bardzo głębokie procesy transformacyjne. System terapeutyczny Macieja jest efektem długich lat obsesyjnego badania siebie i uzdrawiania własnych traum. W dziełach genialnego twórcy psychologii głębi C.G. Junga Maciej odnalazł systematyczny opis procesów, których doświadczał medytując.

Maciej podchodzi indywidualnie do procesu każdego z uczestników. Klienci szczególnie cenią jego zdolność docierania do głębokiej przyczyny problemów, przenikliwą intuicję i umiejętność domykania otwartych procesów. Dużą wagę przywiązuje do uzdrawiania traum prenatalnych. Mając tak rozległe doświadczenie sięga po narzędzia, które działają.


Informacje organizacyjne:

Warsztat „Tylko dla mężczyzn” odbędzie się w terminie 07-13.03.2022 r. w ośrodku Jaworowy Dom, zlokalizowanym w Cieszkowie w Dolinie Baryczy.

Udział w wydarzeniu obejmuje:
☐ 7-dniowy intensywny program warsztatowy prowadzony przez Macieja Żbika,
☐ plan pracy indywidualnie dostosowany do potrzeb każdego uczestnika,
☐ wykorzystanie zróźnicowanych narzędzi terapeutycznych – psychodrama, diagram, metoda rysunkowa i in.,
☐ sesję pytań i odpowiedzi.

Miejsce:
Ośrodek warsztatowy Jaworowy Dom w Cieszkowie
Adres: Jawor 12a, 56-330 Cieszków jaworowydom.pl

Zakwaterowanie i wyżywienie:
Nocleg w przestrzennych pokojach z łazienkami z widokiem na las sosnowy.
Pełne wyżywienie wegetariańskie w formie szwedzkiego bufetu, obejmuje śniadanie, dwudaniowy obiad, deser oraz kolację z ciepłym posiłkiem. Do dyspozycji gości jest także przestronny salon z kominkiem oraz miejsce na ognisko.

Cena warsztatu:
Cena uczestnictwa w warsztacie: 1680,00 zł
Zakwaterowanie i pełne wyżywienie (płatne dodatkowo): 1110,00 zł / osoba (6 x 185 zł / doba)

W celu dokonania rezerwacji prosimy o kontakt pod adresem fundacjadlaludzi@gmail.com lub telefoniczny Karol 692462443.


Informacje dla Uczestników:

☐ warsztat rozpocznie się w poniedziałek 07.03.2022 o godzinie 14.00, pierwszy posiłek to kolacja o godzinie 18:00,
☐ warsztat zakończy się w niedzielę 13.03.2022 o godzinie 14.00, ostatni posiłek to obiad o godzinie 14:00,
☐ wskazówki dojazdu: Jaworowy Dom (www), adres Jawor 12a, 56-330 Cieszków link do mapy google,
☐ warsztat przeznaczony jest wyłącznie dla mężczyzn;
☐ rekomendujemy wygodny strój sportowy,
☐ nie ma przeciwwskazań do uczestnictwa dla osób będących w trakcie lub po terapii, ani stosujących inne metody rozwojowe,
☐ dla komfortu podczas siedzenia/medytacji proszę zabrać własną poduszkę, kostkę lub można skorzystać z krzeseł dostępnych w miejscu wydarzenia (brak poduszek na wyposażeniu),
☐ harmonogram i sposób organizacji wydarzenia mogą ulec zmianie w związku ze stanem epidemii;
☐ warunkiem uczestnictwa, jest uzyskanie potwierdzenia rezerwacji miejsca od organizatora;

W celu rezerwacji miejsca proszę o kontakt pod adresem fundacjadlaludzi@gmail.com lub telefoniczny Karol 692462443.


Fragment książki „Alchemia snu. Od cierpienia do spełnienia. Metoda terapeutyczna”:

„Czyli długi finansowe mogą mieć źródło w macicy? 

Podam przykład. Menedżer korporacji międzynarodowej mimo dużej wiedzy nie jest zdolny od lat do zmiany pracy. Utknął. Okazuje się, że nie ma żadnej relacji z ojcem. Poznał go dopiero jako osoba dorosła. Przez kilka miesięcy próbowaliśmy odbudować psychiczny obraz ojca — pogłębialiśmy treści patriarchalne, które są fundamentem męskiej psychiki. Klient śnił Gandalfa (archetyp mędrca) i Lorda Vadera (cień ojca). W snach był zabijany i bity przez gangsterów. Dużo czasu zajęło nam przebudowanie obrazu ojca. Po serii snów i wizji postacie symbolizujące różne aspekty obrazu ojca zaczęły ze sobą dyskutować, mieszać się. Na kolejnym etapie przesunęliśmy uwagę na matkę, która była dla mojego klienta ideałem.

Pozornie?

Okazało się, że przekazała mu lęk i gniew wobec tego, co męskie. Blokowała kontakty z ojcem. Była klasyczną matką pochłaniającą — urodziła syna, aby czerpać z relacji z nim energię psychiczną. Na pierwszy rzut oka robiła dla niego wszystko. Ale jej nieuświadomiona motywacja, jej lęk przed męskością spowodowały ograbienie syna z męskości. Obraz ojca jako strategicznego, śmiertelnego wroga pochodził już z okresu prenatalnego.

Syn odrzucił męskość w sobie z miłości do matki? 

Został uwięziony w treściach matriarchalnych. Mężczyźnie wtedy często towarzyszy poczucie poruszania się w gęstym bagnie. Po roku pracy mój klient doświadczył emocjonalnie ojcowskiej miłości. Musieliśmy sięgnąć do archetypu, aby w ogóle taki proces w nim wybudzić. W życiu zamanifestowało się to konkretnymi odkryciami. „Przypadkiem” właśnie wtedy okazało się, że ojciec wcale nie był aż takim draniem, matka ukrywała listy od niego. Dało nam to prawo naruszenia nieskazitelnego mitu matki. W snach miał konflikty z kobietami — pożerały go, wchłaniały przez drogi rodne lub zabijały. W końcu zobaczył siebie jako zwinięte w kulkę małe dziecko połączone sznurem z wielką ścianą-łożyskiem, przy czym (uwaga!) krew płynęła od niego w kierunku łożyska.

Jak to możliwe? 

Moja metoda nie jest metodą detektywistyczną. Nie odkrywam faktycznych przyczyn dysfunkcji prenatalnych. Nie szukam winnych wśród przodków. Próbujemy wspólnie z klientem zrozumieć mechanizm, który determinuje jego życie. Nieświadomość klienta podsunęła obraz okradającego łożyska, bo tak została zapamiętana i wyrażona relacja z nim. Płód w macicy czuł się okradany z energii i tak samo mężczyzna czuł się potem w dorosłym życiu.”

Fragment książki „Alchemia snu. Od spełnienia do cierpienia, metoda terapeutyczna Macieja Żbika”, wyd. Sensus 2020

przeczytaj cały fragment >>

 

Data

07 mar 2022 - 13 mar 2022

Koszt

1680.00zł

Lokalizacja

Jaworowy Dom
Jawor 12a, 56-330 Cieszków

Organizator

Karol Król
Telefon
+48692462443
Email
fundacjadlaludzi@gmail.com

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *