TERAPIA WGLĄDU, czyli mądrość snów

Sny nie kłamią. Są przekazami od najmądrzejszej, najgłębszej części nas samych. Prowadzą do zrozumienia, dlaczego jesteśmy tym, kim jesteśmy. Wskazują na to, co determinuje nasze życie.

Możemy zrezygnować z walki z otoczeniem i poprzez sny odnaleźć w sobie przyczyny tego, czego doświadczamy.

Dzięki rozumieniu i integrowaniu wizji sennych możemy te przyczyny zmienić i w ten sposób zmienić swoje życie.

Badanie i rozumienie snów to najbardziej życiodajny proces. Kieruje nas do wewnętrznego przewodnictwa. Z ulgą odkrywamy, że możemy zaufać tej nawigacji w nas, ponieważ zawsze dąży do rozwoju, harmonii i dobra.

Terapia wglądu opiera się na dwóch założeniach:
-wszyscy pragniemy bezwarunkowej, totalnej miłości,
-jesteśmy w pełni człowiekiem wtedy, gdy świadomie doświadczamy swojego życia i przeżywamy je w pełni.

Do czego zmierza terapia wglądu?
W toku procesu terapeutycznego odzyskujemy zdolność do miłości; stajemy się bardziej otwarci na doświadczenie pełni życia; integrujemy odrzucone części siebie; stajemy się tym, kim naprawdę jesteśmy; uwalniamy mnóstwo energii życiowej i zyskujemy napęd do życia.

Terapia wglądu to opracowany w ponad 20-letniej praktyce Macieja Żbika autorski system technik (analiza snów i wizji, drama, medytacja), które prowadzą do niwelowania wewnętrznych konfliktów i napięć. Jest to metoda terapeutyczna, a jednocześnie rozwojowa, która bazuje na psychologii głębi Carla Gustava Junga oraz bogatych tradycjach buddyzmu, taoizmu, dzogczen.


Prowadzący:

Maciej Żbik – od ponad 20 lat zgłębia techniki medytacyjne i praktykuje uzdrawiające ćwiczenia ruchowe. Zaczął, gdy był jeszcze dyrektorem finansowym dużej korporacji i miał małe dzieci. Medytował po pracy, nocą i w każdej wolnej chwili. Przez 10 lat praktykował u boku jednego mistrza. Dziś sam uczy technik medytacji i wykorzystuje je w pracy terapeutycznej.

Korzysta z bogatych tradycji buddyzmu, taoizmu, dzogczen. „Siedzenie na poduszce” oraz inne techniki formalnej medytacji uważa za najważniejsze narzędzia własnego rozwoju. Praktyka medytacji poszerzyła jego świadomość i umiejętność wglądu w nieświadomą część ludzkiej psyche. Medytacja umożliwia głębokie przeniesienie, co pozwala Maciejowi na doświadczanie nieświadomych procesów uczestników warsztatów i sesji indywidualnych. Przeprowadza ich przez bardzo głębokie procesy transformacyjne. System terapeutyczny Macieja jest efektem długich lat obsesyjnego badania siebie i uzdrawiania własnych traum. W dziełach genialnego twórcy psychologii głębi C.G. Junga Maciej odnalazł systematyczny opis procesów, których doświadczał medytując.

Maciej podchodzi indywidualnie do procesu każdego z uczestników. Klienci szczególnie cenią jego zdolność docierania do głębokiej przyczyny problemów, przenikliwą intuicję i umiejętność domykania otwartych procesów. Dużą wagę przywiązuje do uzdrawiania traum prenatalnych. Mając tak rozległe doświadczenie sięga po narzędzia, które działają.


Informacje organizacyjne

Warsztat „WYMIARY POSIADANIA” odbędzie się w terminie 11-13.06.2021 w Sopocie.

Udział w wydarzeniu obejmuje:
☐ 3-dniowy program warsztatowy prowadzony przez Macieja Żbika,
☐ plan pracy indywidualnie dostosowany do potrzeb każdego uczestnika,
☐ wykorzystanie zróźnicowanych narzędzi terapeutycznych – psychodrama, metoda rysunkowa i in.,
☐ sesję pytań i odpowiedzi.

Cena warsztatu:
Cena uczestnictwa w całym warsztacie: 840,00 zł
W przypadku dostępności miejsc, możliwe jest uczestnictwo w części warsztatu w cenie 310 zł za dzień.

W celu dokonania rezerwacji prosimy o kontakt pod adresem fundacjadlaludzi@gmail.com lub telefoniczny Karol Król 692462443.


Informacje dla uczestników:

warsztat rozpocznie się w piątek 11.06.2021 o godzinie 8:00,
☐ warsztat zakończy się w niedzielę 13.06.2021 o godzinie 14.00,
☐ rekomendujemy wygodny strój sportowy,
☐ nie ma przeciwwskazań do uczestnictwa dla osób będących w trakcie lub po terapii, ani stosujących inne metody rozwojowe,
☐ proszę zabrać poduszkę do jogi, koc lub inne przyrządy umożliwiające wygodne uczestnictwo w porannym siedzeniu/medytacji,
☐ prosimy o punktualne przybycie do ośrodka,
☐ w ośrodku obowiązuje przestrzeganie wytycznych sanitarnych.

Harmonogram

8:00 - 9:00
Siedzenie/medytacja
9:00 - 10:00
Przerwa
10:00 - 14:00
Sesja główna
14:00 - 16:00
Przerwa obiadowa
16:00 - 18:00
Sesja popołudniowa
w piątek i sobotę

Data

11 cze 2021 - 13 cze 2021

Koszt

840.00zł

Lokalizacja

Leśna Hub
ul. Leśna 1, 81-876 Sopot

Organizator

Karol Król
Telefon
+48692462443
Email
fundacjadlaludzi@gmail.com

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *