Przejście na stronę ojca – warsztat dla mężczyzn

„Gdy mężczyzna przejdzie na stronę ojca wybiera nawykowo męskie zachowania. Rezygnacja z uwikłań w treści matriarchalne daje spokój i poczucie bezpieczeństwa. To samo zdarzenie jest wtedy widziane przez męską osobowość nadrzędną jako wyzwanie. Staje się motywacją do osiągnięcia sukcesu, w miejsce grzęźnięcia w problemie.

Tak ukształtowany mężczyzna ma skłonność i zdolność do życia „na wprost”: projekt, cel, środki, narzędzia, realizacja. Koniec. Następny projekt.” – Maciej Żbik

„Przejście na stronę ojca”, czyli zintegrowanie męskiej energii poprzedzone przyjęciem kobiecej to w jungowskiej psychologii głębi kluczowy etap rozwoju psychicznego mężczyzny. Ma transformujący wpływ, zmienia sposób przeżywania życia.

Dla wielu współczesnych mężczyzn wymaga on przejścia przez proces rozpoznawania kompleksów, zanurzenia się w cieniu, spotkania z obrazem ojca i animą w najmniej eleganckich wersjach po to, aby je przebudować. To wymagająca i długotrwała podróż wgłąb siebie.
Gdy trzonem psychiki staje się osobowość nadrzędna, czyli mężczyzna w mężczyźnie, nie musi on niczego udowadniać. Jest pewny swojej pozycji w stadzie. Co więcej — jest spełniony sam ze sobą, zwyczajnie szczęśliwy. Pogodzony z obrazem ojca, dziadka, linii rodowej, tradycją.

Ma w sobie spokojną siłę wynikającą z kontaktu z głębokimi archetypowymi obrazami własnej płci. Taka zgoda jest źródłem siły psychicznej, pewności siebie, właściwej samooceny.

Maciej towarzyszy uczestnikom warsztatów dla mężczyzn w tym inicjacyjnym procesie od wielu lat. Indywidualnie podchodzi do każdego klienta i stosuje zróżnicowane metody, wypracowane w efekcie długich lat badania siebie i uzdrawiania własnych traum.

Ole Vedfeldt:
„W przeciwieństwie do klientów Junga, którzy najczęściej zaczynali analizę od „obróbki” Cienia, a więc wypartej do nieświadomości prymitywnej męskości, wielu mężczyzn musi w dzisiejszych czasach najpierw wyzwolić się z więzienia w matriarchacie, zanim uda się im uzyskać do opracowania jakąkolwiek prymitywną męskość. Nie oznacza to, że tacy mężczyźni w ogóle nie mają męskości, lecz że ich świadome męskie „ja” jest często dziwacznym pustym szablonem, wypranym z ducha i duszy mechanicznym wydaniem męskości. Cień zaś, który powinien męskie „ja” uwypuklić i dać mu głębię, nie jest nawet rozbudzony. Oznacza to brak zastrzyku męskości niezbędnego do tego, by dorosły mężczyzna mógł w pełni dojrzeć, rozwinąć się i skonfrontować ze swą stroną kobiecą. Winę za uwięzienie mężczyzny w matriarchacie ponosi coraz wyraźniejszy upadek wartości męskich. Ten matriarchat ma często negatywny charakter, ponieważ jest rezultatem tysiącletniej walki całej naszej kultury o zepchnięcie i zdeformowanie kobiecości i wartości kobiecych.

Intensywny warsztat rozwojowy przeznaczony dla mężczyzn. Obejmuje zróżnicowane narzędzia i ćwiczenia, w tym: diagram Wymiarów Posiadania, „polowanie na dzika”, medytację, terapię wglądu (praca ze snem) czy pracę z rysunkiem.

Plan pracy jest indywidualnie dostosowany do potrzeb każdego uczestnika. Nie ma przeciwwskazań do uczestnictwa dla osób będących w trakcie lub po terapii, ani stosujących inne metody rozwojowe.


Prowadzący
Maciej Żbik – doświadczony terapeuta i nauczyciel medytacji. W paradygmacie psychologii głębi Carla Gustava Junga opracował autorskie metody terapeutyczne „Terapia wglądu” i „Wymiary posiadania”, korzysta z bogatych tradycji buddyzmu, taoizmu, dzogczen.

Maciej podchodzi indywidualnie do procesu każdego z uczestników. Klienci szczególnie cenią jego zdolność docierania do głębokiej przyczyny problemów, przenikliwą intuicję i umiejętność domykania otwartych procesów. Dużą wagę przywiązuje do uzdrawiania traum prenatalnych.


Informacje organizacyjne:

Warsztat „Tylko dla mężczyzn” odbędzie się w terminie 07-13.03.2022 r. w ośrodku Jaworowy Dom, zlokalizowanym w Cieszkowie w Dolinie Baryczy.

Udział w części wydarzenia w terminie 09-13.03.2022 obejmuje:
☐ 4-dniowy intensywny program warsztatowy prowadzony przez Macieja Żbika,
☐ plan pracy indywidualnie dostosowany do potrzeb każdego uczestnika,
☐ wykorzystanie zróźnicowanych narzędzi terapeutycznych – psychodrama, diagram, metoda rysunkowa i in.,
☐ sesję pytań i odpowiedzi.

Miejsce:
Ośrodek warsztatowy Jaworowy Dom w Cieszkowie
Adres: Jawor 12a, 56-330 Cieszków jaworowydom.pl

Zakwaterowanie i wyżywienie:
Nocleg w przestrzennych pokojach z łazienkami z widokiem na las sosnowy.
Pełne wyżywienie wegetariańskie w formie szwedzkiego bufetu, obejmuje śniadanie, dwudaniowy obiad, deser oraz kolację z ciepłym posiłkiem. Do dyspozycji gości jest także przestronny salon z kominkiem oraz miejsce na ognisko.

Cena warsztatu:

Cena uczestnictwa w części warsztatu (środa kolacja-niedziela obiad): 1240 zł
Zakwaterowanie i pełne wyżywienie (płatne dodatkowo): 740,00 zł / osoba (4 x 185 zł / doba)

W celu dokonania rezerwacji prosimy o kontakt pod adresem fundacjadlaludzi@gmail.com lub telefoniczny Karol 692462443.


Informacje dla Uczestników:

☐ warsztat rozpocznie się w poniedziałek 07.03.2022 o godzinie 14.00, pierwszy posiłek to kolacja o godzinie 18:00,
☐ warsztat zakończy się w niedzielę 13.03.2022 o godzinie 14.00, ostatni posiłek to obiad o godzinie 14:00,
☐ wskazówki dojazdu: Jaworowy Dom (www), adres Jawor 12a, 56-330 Cieszków link do mapy google,
☐ warsztat przeznaczony jest wyłącznie dla mężczyzn;
☐ rekomendujemy wygodny strój sportowy,
☐ nie ma przeciwwskazań do uczestnictwa dla osób będących w trakcie lub po terapii, ani stosujących inne metody rozwojowe,
☐ dla komfortu podczas siedzenia/medytacji proszę zabrać własną poduszkę, kostkę lub można skorzystać z krzeseł dostępnych w miejscu wydarzenia (brak poduszek na wyposażeniu),
☐ harmonogram i sposób organizacji wydarzenia mogą ulec zmianie w związku ze stanem epidemii;
☐ warunkiem uczestnictwa, jest uzyskanie potwierdzenia rezerwacji miejsca od organizatora.

Zasady COVID19:
☐ W ośrodku obowiązuje zasada dezynfekcji i mycia dłoni, zakaz kontaktu z pracownikami kuchni, izolacja w przypadku wystąpienia objawów.
☐ W związku ze szczytem pandemii, prosimy uczestników warsztatów o obdarowanie Fundacji odrobiną śliny z honorami złożonej w przeznaczonym do tego opakowaniu, celem przebadania jej szlachetnej/oświeconej czystości. Testy ze śliny na koszt Fundacji dla ludzi będą wykonywane przed wejściem do ośrodka, dlatego prosimy o przybycie ok. 20 minut wcześniej.
☐ Uczestnik oświadcza, że weźmie udział w zajęciach stacjonarnych wyłącznie w przypadku, gdy w dniu ich odbywania:
a) według swojej najlepszej wiedzy nie będzie osobą zakażoną COVID-19;
b) nie będzie miał/a objawów COVID-19, takich jak duszność, podwyższona temperatura ciała, objawy przeziębieniowe;
c)nie będzie przebywał/a na kwarantannie ani pod nadzorem epidemiologicznym;
d) upłynie co najmniej 10 dni od bezpośredniego kontaktu z osobą zakażoną COVID-19, osobą przebywającą na kwarantannie lub w izolacji z powodu podejrzenia zakażeniem jw. lub z osobą, która miała bezpośredni kontakt z osobą zakażoną COVID-19.

W celu rezerwacji miejsca proszę o kontakt pod adresem fundacjadlaludzi@gmail.com lub telefoniczny Karol 692462443.

Harmonogram

7:00 - 9:00
Siedzenie/medytacja
9:00 -
śniadanie
10:00 - 14:00
Sesja główna
14:00 - 16:00
przerwa obiadowa
16:00 - 18:00
Praca indywidualna
18:00 -
kolacja
19:00 - 20:30
Sesja wieczorna

Data

09 mar 2022 - 13 mar 2022

Koszt

1680.00zł

Lokalizacja

Jaworowy Dom
Jawor 12a, 56-330 Cieszków

Organizator

Karol Król
Telefon
+48692462443
Email
fundacjadlaludzi@gmail.com

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *