Przejście na stronę ojca – warsztat dla mężczyzn

„Gdy mężczyzna przejdzie na stronę ojca wybiera nawykowo męskie zachowania. Rezygnacja z uwikłań w treści matriarchalne daje spokój i poczucie bezpieczeństwa. To samo zdarzenie jest wtedy widziane przez męską osobowość nadrzędną jako wyzwanie. Staje się motywacją do osiągnięcia sukcesu, w miejsce grzęźnięcia w problemie.

Tak ukształtowany mężczyzna ma skłonność i zdolność do życia „na wprost”: projekt, cel, środki, narzędzia, realizacja. Koniec. Następny projekt.” – Maciej Żbik

„Przejście na stronę ojca”, czyli zintegrowanie męskiej energii poprzedzone przyjęciem kobiecej to w jungowskiej psychologii głębi kluczowy etap rozwoju psychicznego mężczyzny. Ma transformujący wpływ, zmienia sposób przeżywania życia.

Dla wielu współczesnych mężczyzn wymaga on przejścia przez proces rozpoznawania kompleksów, zanurzenia się w cieniu, spotkania z obrazem ojca i animą w najmniej eleganckich wersjach po to, aby je przebudować. To wymagająca i długotrwała podróż wgłąb siebie.
Gdy trzonem psychiki staje się osobowość nadrzędna, czyli mężczyzna w mężczyźnie, nie musi on niczego udowadniać. Jest pewny swojej pozycji w stadzie. Co więcej — jest spełniony sam ze sobą, zwyczajnie szczęśliwy. Pogodzony z obrazem ojca, dziadka, linii rodowej, tradycją.

Ma w sobie spokojną siłę wynikającą z kontaktu z głębokimi archetypowymi obrazami własnej płci. Taka zgoda jest źródłem siły psychicznej, pewności siebie, właściwej samooceny.

Maciej towarzyszy uczestnikom warsztatów dla mężczyzn w tym inicjacyjnym procesie od wielu lat. Indywidualnie podchodzi do każdego klienta i stosuje zróżnicowane metody, wypracowane w efekcie długich lat badania siebie i uzdrawiania własnych traum.

Ole Vedfeldt:
„W przeciwieństwie do klientów Junga, którzy najczęściej zaczynali analizę od „obróbki” Cienia, a więc wypartej do nieświadomości prymitywnej męskości, wielu mężczyzn musi w dzisiejszych czasach najpierw wyzwolić się z więzienia w matriarchacie, zanim uda się im uzyskać do opracowania jakąkolwiek prymitywną męskość. Nie oznacza to, że tacy mężczyźni w ogóle nie mają męskości, lecz że ich świadome męskie „ja” jest często dziwacznym pustym szablonem, wypranym z ducha i duszy mechanicznym wydaniem męskości. Cień zaś, który powinien męskie „ja” uwypuklić i dać mu głębię, nie jest nawet rozbudzony. Oznacza to brak zastrzyku męskości niezbędnego do tego, by dorosły mężczyzna mógł w pełni dojrzeć, rozwinąć się i skonfrontować ze swą stroną kobiecą. Winę za uwięzienie mężczyzny w matriarchacie ponosi coraz wyraźniejszy upadek wartości męskich. Ten matriarchat ma często negatywny charakter, ponieważ jest rezultatem tysiącletniej walki całej naszej kultury o zepchnięcie i zdeformowanie kobiecości i wartości kobiecych.

Intensywny warsztat rozwojowy przeznaczony dla mężczyzn. Obejmuje zróżnicowane narzędzia i ćwiczenia, w tym: diagram Wymiarów Posiadania, „polowanie na dzika”, medytację, terapię wglądu (praca ze snem) czy pracę z rysunkiem.

Plan pracy jest indywidualnie dostosowany do potrzeb każdego uczestnika. Nie ma przeciwwskazań do uczestnictwa dla osób będących w trakcie lub po terapii, ani stosujących inne metody rozwojowe.


Prowadzący:

Maciej Żbik – doświadczony terapeuta i nauczyciel medytacji. Jego znak rozpoznawczy to głębokie rozumienie procesów nieświadomych wynikające z wieloletniego badania własnej nieświadomości. Maciej widzi mechanizmy, których jego klient nie chce w sobie zobaczyć, a które sabotują jego cele życiowe. Nie daje się zmylić narracjom klienta i sięga pod nimi do nieświadomych, pierwotnych źródeł problemów życiowych. Odsłania je stopniowo analizując sny i wizje, stosując dramę, przyglądając się wspólnie z klientem jego życiowym schematom. Przeprowadza przez wglądy psychologiczne i duchowe oraz pomaga w uwolnieniu energii psychicznej zablokowanej w lęku i traumach. W ten sposób towarzyszy swoim klientom w rozwoju pełni człowieczeństwa.

Korzysta z bogatych tradycji buddyzmu, taoizmu, dzogczen. „Siedzenie na poduszce” oraz inne techniki formalnej medytacji uważa za najważniejsze narzędzia własnego rozwoju. Praktyka medytacji poszerzyła jego świadomość i umiejętność wglądu w nieświadomą część ludzkiej psyche. Medytacja umożliwia głębokie przeniesienie, co pozwala Maciejowi na doświadczanie nieświadomych procesów uczestników warsztatów i sesji indywidualnych. Przeprowadza ich przez bardzo głębokie procesy transformacyjne. System terapeutyczny Macieja jest efektem długich lat obsesyjnego badania siebie i uzdrawiania własnych traum. W dziełach genialnego twórcy psychologii głębi C.G. Junga Maciej odnalazł systematyczny opis procesów, których doświadczał medytując.

Maciej podchodzi indywidualnie do procesu każdego z uczestników. Klienci szczególnie cenią jego zdolność docierania do głębokiej przyczyny problemów, przenikliwą intuicję i umiejętność domykania otwartych procesów. Dużą wagę przywiązuje do uzdrawiania traum prenatalnych. Mając tak rozległe doświadczenie sięga po narzędzia, które działają.


Informacje organizacyjne:

Cena warsztatu: 1400 zł

W przypadku dostępności miejsc, możliwe jest uczestnictwo w części warsztatu w cenie 310 zł za dzień oraz 310 zł za sesję nocną diagramu Wymiarów Posiadania w dn.19.08.2022*.
Dla uczestników tego wydarzenia możliwy jest nocleg w sali wieloosobowej w cenie 20 zł / doba.
Liczba miejsc ograniczona.
*Rekomendujemy udział w min. 1 sesji terapeutycznej po uczestnictwie w diagramie, w celu zamknięcia wybudzonych procesów.

W celu rezerwacji miejsca proszę o kontakt pod adresem fundacjadlaludzi@gmail.com lub telefoniczny Magdalena Mioduszewska 889 260 803.


Informacje dla Uczestników:

☐ warsztat odbędzie się w ośrodku Fundacji dla ludzi przy ul. Zielnej 20 (wejście od ul. Poselskiej);
☐ warsztat rozpocznie się w czwartek o godz. 8:00, przewidywane zakończenie w niedzielę ok. godz. 13:30;
☐ warsztat przeznaczony jest wyłącznie dla mężczyzn;
☐ rekomendujemy wygodny, sportowy strój;
☐ prosimy o punktualne przybycie, w czasie trwania sesji medytacji wejście do ośrodka jest niemożliwe;
☐ w ośrodku obowiązuje przestrzeganie wytycznych sanitarnych;
☐ harmonogram i sposób organizacji wydarzenia mogą ulec zmianie w związku ze stanem epidemii;
☐ warunkiem uczestnictwa, jest uzyskanie potwierdzenia rezerwacji miejsca od organizatora;
☐ Uczestnik oświadcza, że weźmie udział w zajęciach stacjonarnych wyłącznie w przypadku, gdy w dniu ich odbywania:
a) według swojej najlepszej wiedzy nie będzie osobą zakażoną COVID-19;
b) nie będzie miał/a objawów COVID-19, takich jak duszność, podwyższona temperatura ciała, objawy przeziębieniowe;
c) nie będzie przebywał/a na kwarantannie ani pod nadzorem epidemiologicznym;
d) upłynie co najmniej 10 dni od bezpośredniego kontaktu z osobą zakażoną COVID-19, osobą przebywającą na kwarantannie lub w izolacji z powodu podejrzenia zakażeniem jw. lub z osobą, która miała bezpośredni kontakt z osobą zakażoną COVID-19.

W celu rezerwacji miejsca proszę o kontakt pod adresem fundacjadlaludzi@gmail.com lub telefoniczny Magdalena Mioduszewska 889 260 803.

Data

18 sie 2022 - 21 sie 2022

Koszt

1400.00zł

Lokalizacja

Fundacja dla ludzi
ul. Zielna 20, 05-402 Otwock

Organizator

Magdalena Mioduszewska
Telefon
+48 889 260 803
Email
fundacjadlaludzi@gmail.com

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *