Maciej Żbik – warsztat w Trójmieście

Każdy sam sobie stawia cele rozwojowe czy terapeutyczne, ale na pewnym poziomie wszyscy tęsknimy za treściami transpersonalnymi, archetypowymi, chcemy sięgnąć do fundamentów człowieczeństwa, do tego, co boskie w nas, co ukryte pod warstwą konfliktów.

Chcemy zmniejszyć ból emocjonalny, nie czuć napięcia, ruszyć z miejsca. Staram się wszystkimi dostępnymi sposobami rozładować napięcie pomiędzy treściami świadomymi i nieświadomymi lub napięcia w nieświadomości. Jest coś, czego nie robię z całą pewnością — nie rozbudowuję ego, by jeszcze lepiej lub jeszcze przez jakiś czas radziło sobie z wypieraniem konfliktów. W którymś momencie i tak trzeba stawić im czoło. W przeciwnym razie ponosimy koszty wypierania przez całe życie.

Konflikt między sferą świadomą a nieświadomą będzie zawsze istniał. To warunkuje indywidualne życie. Życie to wieczna gra przeciwieństw. Chodzi tylko o to, aby napięcia pomiędzy nimi były optymalne, a przeciwieństwa nie były sobie wrogie, tylko „miłośnie się przyciągały”, jak pisze Jung. I żebyśmy byli zdolni świadomie obserwować tę grę, a nie ulegali jej bezrefleksyjnie.

Efektem terapii jest inny sposób przeżywania życia. Jest trochę tak, jak byśmy zwolnili hamulec i odzyskali napęd. Wraca chęć tworzenia i działania. Uwalnia się energia psychiczna, często o ogromnym potencjale. Jak spożytkujemy tę energię, jak wykorzystamy wolność… to już kwestia całkowicie indywidualna. Możemy faktycznie zacząć nowe życie. A możemy po prostu rozpocząć życie pełniejsze. Człowiek fragmentaryczny doświadcza życia fragmentarycznie. Integracja rozszczepionych fragmentów jaźni powoduje poczucie całkowitości, przeżywania życia całym sobą, w całej jego głębi i radości zrodzonej z połączenia przeciwieństw w naszej psyche.

fragment książki „Alchemia snu. Od cierpienia do spełnienia. Metoda terapeutyczna Macieja Żbika”, wyd. Sensus 2020


Prowadzący:

Maciej Żbik – od ponad 20 lat zgłębia techniki medytacyjne i praktykuje uzdrawiające ćwiczenia ruchowe. Zaczął, gdy był jeszcze dyrektorem finansowym dużej korporacji i miał małe dzieci. Medytował po pracy, nocą i w każdej wolnej chwili. Przez 10 lat praktykował u boku jednego mistrza. Dziś sam uczy technik medytacji i wykorzystuje je w pracy terapeutycznej.

Korzysta z bogatych tradycji buddyzmu, taoizmu, dzogczen. „Siedzenie na poduszce” oraz inne techniki formalnej medytacji uważa za najważniejsze narzędzia własnego rozwoju. Praktyka medytacji poszerzyła jego świadomość i umiejętność wglądu w nieświadomą część ludzkiej psyche. Medytacja umożliwia głębokie przeniesienie, co pozwala Maciejowi na doświadczanie nieświadomych procesów uczestników warsztatów i sesji indywidualnych. Przeprowadza ich przez bardzo głębokie procesy transformacyjne. System terapeutyczny Macieja jest efektem długich lat obsesyjnego badania siebie i uzdrawiania własnych traum. W dziełach genialnego twórcy psychologii głębi C.G. Junga Maciej odnalazł systematyczny opis procesów, których doświadczał medytując.

Maciej podchodzi indywidualnie do procesu każdego z uczestników. Klienci szczególnie cenią jego zdolność docierania do głębokiej przyczyny problemów, przenikliwą intuicję i umiejętność domykania otwartych procesów. Dużą wagę przywiązuje do uzdrawiania traum prenatalnych. Mając tak rozległe doświadczenie sięga po narzędzia, które działają.


Informacje organizacyjne

Warsztat Macieja Żbika odbędzie się w terminie 3-5.12.2021 w Sopocie.

Udział w wydarzeniu obejmuje:
☐ 3-dniowy program warsztatowy prowadzony przez Macieja Żbika,
☐ plan pracy indywidualnie dostosowany do potrzeb każdego uczestnika,
☐ wykorzystanie zróźnicowanych narzędzi terapeutycznych – psychodrama, metoda rysunkowa i in.,
☐ sesję pytań i odpowiedzi.

Cena warsztatu:
Cena uczestnictwa w całym warsztacie: 840,00 zł
W przypadku dostępności miejsc, możliwe jest uczestnictwo w części warsztatu w cenie 310 zł za dzień.

W celu dokonania rezerwacji prosimy o kontakt pod adresem fundacjadlaludzi@gmail.com lub telefoniczny Karol 692462443.

Informacje dla uczestników:

warsztat rozpocznie się w piątek 03.12.2021 o godzinie 8:00,
☐ warsztat zakończy się w niedzielę 05.12.2021 o godzinie 14.00,
☐ rekomendujemy wygodny strój sportowy,
☐ nie ma przeciwwskazań do uczestnictwa dla osób będących w trakcie lub po terapii, ani stosujących inne metody rozwojowe,
☐ do siedzenia/medytacji proszę zabrać własną poduszkę lub można skorzystać z krzeseł dostępnych w miejscu wydarzenia,
☐ prosimy o punktualne przybycie do ośrodka,
☐ w ośrodku obowiązuje przestrzeganie wytycznych sanitarnych;
☐ warunkiem uczestnictwa, jest uzyskanie potwierdzenia rezerwacji miejsca od organizatora;
☐ Uczestnik oświadcza, że weźmie udział w zajęciach stacjonarnych wyłącznie w przypadku, gdy w dniu ich odbywania:
a) według swojej najlepszej wiedzy nie będzie osobą zakażoną COVID-19;
b) nie będzie miał/a objawów COVID-19, takich jak duszność, podwyższona temperatura ciała, objawy przeziębieniowe;
c)nie będzie przebywał/a na kwarantannie ani pod nadzorem epidemiologicznym;
d) upłynie co najmniej 10 dni od bezpośredniego kontaktu z osobą zakażoną COVID-19, osobą przebywającą na kwarantannie lub w izolacji z powodu podejrzenia zakażeniem jw. lub z osobą, która miała bezpośredni kontakt z osobą zakażoną COVID-19.

W celu dokonania rezerwacji prosimy o kontakt pod adresem fundacjadlaludzi@gmail.com lub telefoniczny Karol 692462443.

Harmonogram

8:00 - 9:00
Siedzenie/medytacja
10:00 - 14:00
Sesja
16:00 - 18:00
Sesja popołudniowa
w piątek i sobotę

Data

04 gru 2021 - 05 gru 2021

Koszt

840.00zł

Lokalizacja

Leśna Hub
ul. Leśna 1, 81-876 Sopot

Organizator

Karol Król
Telefon
+48692462443
Email
fundacjadlaludzi@gmail.com

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *