Maciej Żbik – sesje w Trójmieście

Zapraszamy Państwa do rejestracji na podwójne sesje prowadzone przez Macieja Żbika w Trójmieście w terminie 10-13.06.2021 r.

Terapia wglądu to opracowany w ponad 20-letniej praktyce Macieja Żbika autorski system technik (analiza snów i wizji, drama, medytacja), które prowadzą do niwelowania wewnętrznych konfliktów i napięć. Jest to metoda terapeutyczna, a jednocześnie rozwojowa, która bazuje na psychologii głębi Carla Gustava Junga oraz bogatych tradycji buddyzmu, taoizmu, dzogczen.

“Absolutnie wszyscy bez wyjątku mamy prawo do posiadania bliskich relacji, pełnego zdrowia, satysfakcjonującej pracy i finansowej zasobności; do miłości. Niestety w naszej psychice – czego nie jesteśmy świadomi – utrwaliły się autodestrukcyjne programy. Sabotują cele, na których nam najbardziej zależy – materialne, intelektualne i emocjonalne.”

W toku procesu terapeutycznego odzyskujemy zdolność do miłości; stajemy się bardziej otwarci na doświadczenie pełni życia; integrujemy odrzucone części siebie; stajemy się tym, kim naprawdę jesteśmy; uwalniamy mnóstwo energii życiowej i zyskujemy napęd do życia.

 

Udział w wydarzeniu obejmuje:
☐ podwójną sesję indywidualną prowadzoną przez Macieja Żbika każdego dnia,
☐ plan pracy indywidualnie dostosowany do potrzeb uczestnika,
☐ pracę w kameralnej grupie ok. 5 osób – każdy uczestnik podlega indywidualnemu procesowi,
☐ wykorzystanie zróźnicowanych narzędzi terapeutycznych – psychodrama, metoda rysunkowa, imaginacja i in.,
☐ wydłużony czas trwania do ok. 4 godzin zegarowych,
☐ możliwość wzmocnienia efektów pracy poprzez uczestnictwo w sesjach w kolejne dni,
☐ sesję pytań i odpowiedzi.

W związku z obowiązującymi obostrzeniami w tym terminie sesje odbywają się w godzinach 8.00 – 12.00 oraz 14.00 – 18.00. Istnieje możliwość rezerwacji miejsc na więcej niż 1 sesję (w kolejne dostępne dni).

W celu rezerwacji terminu sesji proszę o kontakt pod adresem fundacjadlaludzi@gmail.com lub telefoniczny 692462443. W związku z ograniczoną liczbą miejsc, warunkiem uczestnictwa jest uzyskanie wiadomości zwrotnej z potwierdzeniem rejestracji.

Prowadzący:

Maciej Żbik – od ponad 20 lat zgłębia techniki medytacyjne i praktykuje uzdrawiające ćwiczenia ruchowe. Zaczął, gdy był jeszcze dyrektorem finansowym dużej korporacji i miał małe dzieci. Medytował po pracy, nocą i w każdej wolnej chwili. Przez 10 lat praktykował u boku jednego mistrza. Dziś sam uczy technik medytacji i wykorzystuje je w pracy terapeutycznej.

Korzysta z bogatych tradycji buddyzmu, taoizmu, dzogczen. „Siedzenie na poduszce” oraz inne techniki formalnej medytacji uważa za najważniejsze narzędzia własnego rozwoju. Praktyka medytacji poszerzyła jego świadomość i umiejętność wglądu w nieświadomą część ludzkiej psyche. Medytacja umożliwia głębokie przeniesienie, co pozwala Maciejowi na doświadczanie nieświadomych procesów uczestników warsztatów i sesji indywidualnych Przeprowadza ich przez bardzo głębokie procesy transformacyjne. System terapeutyczny Macieja jest efektem długich lat obsesyjnego badania siebie i uzdrawiania własnych traum. W dziełach genialnego twórcy psychologii głębi C.G. Junga Maciej odnalazł systematyczny opis procesów, których doświadczał medytując.

Fragment książki „Alchemia snu. Od cierpienia do spełnienia. Metoda terapeutyczna Macieja Żbika”, wyd. Sensus

Cel życiowy — co chcemy posiadać

Archetyp to coś doniosłego, niepojętego, onieśmielającego. Mimo to zaczynasz warsztat od prośby o sformułowanie celu. Zazwyczaj brzmią one bardzo pragmatycznie, by nie powiedzieć prozaicznie — chcemy mieszkania, pieniędzy, partnera. Jak to się łączy? Sięgamy tego, co boskie, czy kupujemy mieszkanie?

Wychodzimy od celu — głównego lub aktualnego życiowego pragnienia. Powiedzmy, że jest to zbudowanie związku partnerskiego. Ustalamy, co stoi na przeszkodzie, aby go osiągnąć. Dochodzimy do utrwalonych przez pokolenia oraz w życiu płodowym nieświadomych mechanizmów, które utrudniają spełnienie pragnień. Szukamy głębokiej przyczyny niemocy i próbujemy ją usunąć. Wyjściowy cel najczęściej ulega przeformułowaniu.

W jaki sposób?

Jeżeli kobieta pragnie związku, to moim zadaniem jest ustalenie, który fragment psychiki uniemożliwia swobodny przepływ energii z kobiecej osobowości nadrzędnej do animusa. Czy przyczyna leży po stronie dysfunkcyjnej kobiecości, czy bardziej fatalnego obrazu ojca w animusie. Schodzimy z poziomu faktów do poziomu nieświadomych procesów. Na diagramie stajemy z celem sformułowanym w języku zjawisk psychicznych — wzmacniamy kobiecą osobowość nadrzędną lub przebudowujemy obraz ojca. Brak partnera to tylko jeden z przejawów głębszych dysfunkcji. Interesują mnie właśnie te dysfunkcje.

Trafiamy do nich poprzez cele, pragnienia — to, co na wierzchu?

Zaczynamy od braku mieszkania, a dochodzimy do wdrukowanej od pokoleń psychicznej bezdomności, biedy czy braku. Umożliwiam uczestnikom wyartykułowanie tego, co myślą, że chcieliby osiągnąć. Takie wyznania z poziomu ego traktuję jednak z pobłażliwością i z przymrużeniem oka. Natomiast z wielką uwagą współuczestniczę w samej opowieści o problemie czy celu. To jest kluczowe dla diagnozy. Pozostaję wierny przekazowi nieświadomemu.

Wyjaśniasz, co odkryłeś pod powierzchnią?

Nazywam proces, który należy przejść na diagramie. Ważne, aby każdy wiedział, czy ma integrować ojca, wejść w lęk przed matką, doprowadzić do dostrzeżenia treści męskich przez kobiece. Im głębiej przeprowadzimy proces naprawczy, tym może wolniej, ale trwalej przebudujemy psyche. Wtedy nasze życiowe klocki automatycznie ustawią się we właściwym miejscu. Zgodnie z moją mantrą, którą powtarzam za Jungiem: „Wyłącznie proces psychiczny manifestuje się w życiu zewnętrznym”.

Wchodząc na diagram, rozumiemy swój proces psychiczny?

Tak, chociaż na warsztatach ograniczam intelektualizowanie do minimum. Lepiej przestawić się na czucie, doświadczanie, świadomość własnych stanów w każdej chwili, zwłaszcza swojego największego napięcia emocjonalnego, największej dysfunkcji.

 

Informacje organizacyjne:

☐ podwójna sesja trwa ok. 4 godzin zegarowych
☐ rekomendujemy wygodny, sportowy strój
☐ prosimy o punktualne przybycie
☐ w miejscu wydarzenia obowiązuje przestrzeganie wytycznych sanitarnych
☐ harmonogram i sposób organizacji wydarzenia mogą ulec zmianie w związku ze stanem epidemii

Koszt uczestnictwa:

500 zł (zamiast 2 x 350 zł) – udział w 1 sesji podwójnej (4 godziny zegarowe)
1400 zł – udział w sesjach podwójnych w 3 kolejne dni (np. piątek-sobota-niedziela) /rabat 100 zł/
1800 zł – udział w sesjach podwójnych w 4 kolejne dni (od czwartku do niedzieli) /rabat 200 zł/

W tym terminie sesje odbywają się w godzinach 8.00 – 12.00  oraz 14.00 – 18.00, prosimy o wskazanie preferowanego terminu. Istnieje możliwość rezerwacji miejsc na więcej niż 1 sesję (w kolejne dostępne dni).
Rabat 10% od ceny początkowej dla uczestników kursów zawodowych Fundacji dla ludzi.

W celu rezerwacji terminu sesji proszę o kontakt pod adresem fundacjadlaludzi@gmail.com lub telefoniczny 692462443. W związku z ograniczoną liczbą miejsc, warunkiem uczestnictwa jest uzyskanie wiadomości zwrotnej z potwierdzeniem rejestracji.

Data

10 Cze 2021 - 13 Cze 2021

Koszt

500.00zł

Lokalizacja

szczegółowe informacje wkrótce

Organizator

Karol Król
Telefon
+48692462443
Email
fundacjadlaludzi@gmail.com

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *