Dekodowanie traumy inicjalnej: CZAKROTERAPIA [warsztat odwołany]

Warsztat zaplanowany w terminie 04-10.07.2022 nie odbędzie się.

Czakry (ćakry) to część wschodniego systemu, opisującego stan energetyczny człowieka. Są także związane z określonymi częściami ciała i reprezentują różne poziomy świadomości. Pobudzenie energii psychicznej (kundalini) i jej przepływ pomiędzy zrównoważonymi czakrami, wpływa na postawę psychiczną, a w konsekwencji poszczególne obszary życia człowieka.

Na czakry można popatrzeć także z perspektywy zachodnich założeń psychologicznych, o czym tak pisał Carl Gustav Jung:

„Czakry są symbolami wyrażającymi złożone i zawiłe fakty psychiczne, których jeszcze nie umiemy ująć inaczej niż w formie obrazowej. Czakry dlatego są dla nas takie ważne, ponieważ mamy tu do czynienia z realną próbą stworzenia symbolicznej teorii psyche. Dusza, czyli jaźń, jest bowiem czymś tak niesłychanie skomplikowanym, tak wewnętrznie zawikłanym i splecionym we wszystkich swych aspektach, że stale musimy odwoływać się do symboli, jeżeli chcemy przedstawić to, czego udało nam się na ten temat dowiedzieć.”

Pierwsza czakra, Muladhara, oznacza „podporę korzenną”, wskazując że jest osadzona w korzeniach naszego bytu, przedstawiających nasze indywidualne życie ziemskie – energię witalną, poczucie bezpieczeństwa, obfitość finansową lub jej brak, ugruntowanie.

Przejście do innego, wyższego stanu psychicznego, do obszaru zamieszkanego przez bogów – czyli nieświadome siły, których zarodki każdy z nas nosi w nieświadomości – możliwe jest po przebudzeniu energii kundalini. Kundalini, która przez Junga utożsamiana jest w męskiej psychice z Animą. Poruszenie energii psychicznej, powoduje przeniesienie punktu obserwacyjnego – nas samych, naszego życia, do innego stanu psychicznego, symbolizowanego przez kolejną czakrę – Swadhiśthana. Reprezentuje ona kontakt z emocjami i uczuciami oraz zdolność ich wyrażania, radość z życia, seksualność, relacje z innymi ludźmi, czy kreatywność.

Ta kolejna czakra, Swadhiśthana, musi być nieświadomością. Jej symbolem jest morze, w którym mieszka olbrzymi potwór Lewiatan, grożący nam zagładą. Spotkamy w niej półksiężyc, symbol żeński, czasem ma też formę padmy czy lotosu – metafory joni.

Poruszanie się pomiędzy czakrami, od pierwszej aż do najwyższych, związane jest z pewnym ryzykiem. To ryzyko symbolizowane jest walką z Lewiatanem, spotkaniem z nieświadomością, ale w symbolice tej czakry pokazany jest też sposób dostania się do nieświadomości w sposób bezpieczny.

Otóż, jeżeli będziemy tam się zagłębiać od strony pyska naszego potwora, możemy zostać pożarci. Trzeba to zrobić sposobem – poruszając się od ogona. A powozem, którym możemy się poruszać, zawsze jest energia kundalini, albo inaczej energia psychiczna. A właściwie to ruch tej energii, który pozwoli nam zabrać się w podróż do wyższych stanów psychicznych.

Jak mówi Maciej: „Teoretycznie możemy rozgościć się wśród Bogów, ale z mojej perspektywy, rozgościć możemy się w obszarze archetypu…”

Podczas warsztatu Maciej pomaga sięgać do nieświadomych, pierwotnych źródeł problemów życiowych. Odsłania je stopniowo, przyglądając się wspólnie z klientem jego życiowym schematom. Przeprowadza przez wglądy psychologiczne i duchowe oraz pomaga w uwolnieniu energii psychicznej zablokowanej w lęku i traumach. W ten sposób towarzyszy swoim klientom w rozwoju pełni człowieczeństwa.


Prowadzący
Maciej Żbik – doświadczony terapeuta i nauczyciel medytacji. W paradygmacie psychologii głębi Carla Gustava Junga opracował autorskie metody terapeutyczne „Terapia wglądu”, Czakroterapia i „Wymiary posiadania”, korzysta z bogatych tradycji buddyzmu, taoizmu, dzogczen.

Maciej podchodzi indywidualnie do procesu każdego z uczestników. Klienci szczególnie cenią jego zdolność docierania do głębokiej przyczyny problemów, przenikliwą intuicję i umiejętność domykania otwartych procesów. Dużą wagę przywiązuje do uzdrawiania traum prenatalnych.


Informacje dla Uczestników:

Warsztat odbędzie się w terminie 04-10.07.2022 r. w ośrodku Wytwórnia Ciszy, zlokalizowanym w Brzozówce k. Uniejowa.

Udział w wydarzeniu obejmuje:
☐ 7-dniowy intensywny program warsztatowy prowadzony przez Macieja Żbika,
☐ plan pracy rozwojowej indywidualnie dostosowany do potrzeb każdego uczestnika,
☐ wykorzystanie zróźnicowanych narzędzi terapeutycznych – czakroterapia, psychodrama, praca ze snem, metoda rysunkowa i in.,
☐ poranną medytację codziennie,
☐ sesję pytań i odpowiedzi.

Miejsce:
Ośrodek warsztatowy Wytwórnia Ciszy
Adres: 99-210 Uniejów, Brzozówka 30 wytworniaciszy.pl

Zakwaterowanie i wyżywienie:
Nocleg w przestronych pokojach z łazienkami lub z łazienkami wspólnymi.
Pełne wyżywienie wegetariańskie w formie szwedzkiego bufetu, obejmuje śniadanie, obiad z deserem oraz kolację, ciepłe napoje dostępne cały dzień. Do dyspozycji gości jest także przestronny salon z kominkiem oraz miejsce na ognisko. W okolicy obiektu znajdują się tereny zielone, żródła geotermalne Termy Uniejów, infrastruktura sportowa. Dojazd – 13 kilometrów od zjazdu Dąbie na autostradzie A2 Poznań-Warszawa.

Cena warsztatu:
Cena uczestnictwa w warsztacie: 1680,00 zł
Zakwaterowanie i pełne wyżywienie (płatne dodatkowo):
-pokój 2os. z łazienką: 1190 zł 
-pokój 3os. z łazienką: 1140 zł 
-pokój 4os. z łazienką: 1080 zł 
-pokój 2os z łazienką wspólną: 1140 zł
-sala wieloosobowa (własny śpiwór i ręcznik): 900 zł 

W przypadku dostępności miejsc, możliwe jest uczestnictwo w części warsztatu w cenie 310 zł / dzień + zakwaterowanie i wyżywienie, warunkiem uczestnictwa w warsztacie jest otrzymanie potwierdzenia rezerwacji miejsca.

☐ warsztat rozpocznie się w poniedziałek o godzinie 14.00, pierwszy posiłek to kolacja o godzinie 18:00,
☐ warsztat zakończy się w niedzielę o godzinie 13.00, ostatni posiłek to obiad o godzinie 14:00,

W celu dokonania rezerwacji prosimy o kontakt pod adresem fundacjadlaludzi@gmail.com lub telefoniczny Karol 692462443.

Źródła cytatów: Carl Gustav Jung, „Psychologia kundalini – jogi. Według notatek z seminariów 1932”

Harmonogram

7:00 - 9:00
Siedzenie/medytacja
9:00 -
Śniadanie
10:00 - 14:00
Sesja warsztatowa
14:00 - 16:00
Przerwa obiadowa
16:00 - 18:00
Praca indywidualna
18:00 -
Kolacja
19:00 - 20:30
Sesja wieczorna

Data

04 lip 2022 - 10 lip 2022

Lokalizacja

Wytwórnia ciszy
Brzozówka 30, 99-210 Uniejów

Organizator

Karol Król
Telefon
+48692462443
Email
fundacjadlaludzi@gmail.com

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *