COVID19 – zagrożenie czy wyzwanie?

„Wyłącznie proces psychiczny manifestuje się w życiu zewnętrznym” Carl Gustav Jung

Jaki zatem proces stworzył COVID19? Proces każdego z nas. Nic nie dzieje się beze mnie. Udawanie, że mnie w tym nie ma to nic więcej jak wyparcie. Człowieczeństwo to każdy z nas. Tak jak każdy z nas jest niezastąpiony w tym, co nazywamy człowieczeństwem.

Dzisiaj człowieczeństwo obejmuje COVID19.
Można się go bać.
Można udawać, że nie istnieje.
Można też zrozumieć.

I ujarzmić. Jak każdą inną traumę… Tylko że ta trauma, jest nie tylko moja, a ogólnoludzka. Zmieniając siebie, udowadniam swoje człowieczeństwo i prawo wyboru.

COVID19 nie traktujemy jak uciążliwej choroby – trądu, czy eboii. Podchodzimy do koronawirusa jak zewnętrznego wroga – terrorystę siejącego zagrożenie w naszym najbliższym otoczeniu. Każdy z nas już zbudował w sobie obraz pandemii, więc nieświadomie będzie dążył do nawiązania relacji z nim.

Jeżeli ktokolwiek ma przynajmniej jedną relację zewnętrzną „kat-ofiara” to jest to jedynie manifestacja wewnętrznego konfliktu.

W naszym procesie koncentrujemy się wyłącznie na obiektach wewnątrzpsychicznych, które mogą być rzutowane między innymi na pandemię. Nasza technologia obejmuje nie tylko budowę mechanizmów pozwalających stanąć oko w oko z epidemią, co najmniej jak równy z równym.  Narzędzie można stosować w integracji skutków w postaci psychozy, neurozy a nawet depresji.

Znany diabeł jest zawsze lepszy od nieznanego

Nasza technologia umożliwia zmianę nieświadomych wzorców nawykowych. Przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi relacja z obrazem wewnątrzpsychicznym może zostać rozpoznana, przebudowana i zintegrowana. W efekcie pandemia rozpoznawana jest jako realne zewnętrzne zagrożenie, z którym można – ale nie trzeba – wejść w interakcję. Zważywszy, iż opisane zjawiska dotyczą zachowań nieświadomych (a te stanowią 80-90% decyzji człowieka), są one szczególnie widocznie w sytuacji osłabienia ego, np. przemęczenie, stres, choroba.

Im jest gorzej, tym bardziej ulegamy temu, co nieświadome.


Terapia wglądu

Technologia wykorzystywana podczas warsztatu bazuje na wieloletnim doświadczeniu Macieja Żbika w pracy terapeutycznej z syndromem ofiary. Pracując z grupą celowo wykorzystujemy mechanizmy psychiczne uczestników do sprawdzania innych osób. W ten sposób każdy ma możliwość wejścia w pozycję agresora, ofiary oraz bycia obserwatorem takich relacji wśród innych uczestników.

Terapia wglądu opiera się na dwóch założeniach:

 • wszyscy pragniemy bezwarunkowej, totalnej miłości
 • jesteśmy w pełni człowiekiem wtedy, gdy świadomie doświadczamy swojego życia i przeżywamy je w pełni.

Co dobrze wiedzieć o terapii wglądu?

 • To system technik (analiza snów i wizji, drama, medytacja), które prowadzą do niwelowania wewnętrznych konfliktów i napięć.
 • To metoda terapeutyczna, a jednocześnie rozwojowa. Także sposób na rozwiązanie zwykłych, codziennych problemów.
 • Bazuje na psychologii głębi Carla Gustava Junga.
 • Kontaktuje nas z obrazami archetypowymi, które prowadzą do pierwotnej, naturalnej harmonii istniejącej w każdym z nas oraz są źródłem nieograniczonych zasobów energii życiowej.

Do czego zmierza terapia wglądu?

W toku procesu terapeutycznego:

 • odzyskujemy zdolność do miłości
 • stajemy się bardziej otwarci na doświadczenie pełni życia
 • integrujemy odrzucone części siebie
 • stajemy się tym, kim naprawdę jesteśmy
 • rozwiązujemy nieświadome konflikty i napięcia, które blokują naturalny przepływ życia
 • uwalniamy mnóstwo energii życiowej i zyskujemy napęd do życia
 • rozwiązujemy życiowe problemy

Maciej Żbik

Założyciel Fundacji dla ludzi

Od ponad 20 lat zgłębia techniki medytacyjne i praktykuje uzdrawiające ćwiczenia ruchowe. Zaczął, gdy był jeszcze dyrektorem finansowym dużej korporacji i miał małe dzieci. 

System terapeutyczny Macieja jest efektem długich lat obsesyjnego badania siebie i uzdrawiania własnych traum. W dziełach genialnego twórcy psychologii głębi C.G. Junga Maciej odnalazł systematyczny opis procesów, których doświadczał medytując. Od tej pory posługuje się aparatem pojęciowym Junga, którego nazywa swoim mistrzem.

Obecnie Maciej łączy w sobie dwie role – nauczyciela wschodniej medytacji oraz terapeuty badającego nieświadome procesy w oparciu o europejskie modele psychiki. Klienci szczególnie cenią jego zdolność docierania do głębokiej przyczyny problemów, przenikliwą intuicję i umiejętność domykania otwartych procesów. Jego metody to, poza medytacją, terapia wglądu oraz wymiary posiadania. Posługuje się w nich analizą snów i wizji, dramą, technikami taoistycznymi, aktywną imaginacją. Dużą wagę przywiązuje do uzdrawiania traum prenatalnych. Mając tak rozległe doświadczenie sięga po narzędzia, które działają.


Uczestnictwo w warsztacie

Warsztat „COVID19 – zagrożenie czy wyzwanie?” odbędzie się w terminie 22.05-31.05.2020 w Ośrodku Medytacyjnym w Kikowie.

Koszt warsztatu: 1620 zł

Koszt noclegu i wyżywienia:
a) pełne wyżywienie i miejsce w pokoju wieloosobowym – 1260 zł
b) pełne wyżywienie i nocleg w pokoju dwuosobowym – 1350 zł

W celu rezerwacji miejsca na warsztacie prosimy o wysłanie zgłoszenia na adres mailowy: fundacjadlaludzi@gmail.com lub formularz poniżej oraz opłatę rezerwacyjną podaną w mailu zwrotnym.

UWAGA:
Prosimy o rozważne dokonywanie rezerwacji, ponieważ w przypadku rezygnacji z uczestnictwa w warsztatach, opłata rezerwacyjna jest zwracana jedynie w przypadku gdy na miejsce osoby rezygnującej znajdziemy nowego uczestnika warsztatów.


Informacje organizacyjne

 • -uczestnicy są zobowiązani do przestrzegania wytycznych sanitarnych
 • -rozpoczęcie warsztatu: piątek 22.05.2020 godz. 18:00 – kolacja oraz sesja wieczorna
 • -zakończenie warsztatu: niedziela 31.05.2020 godz. 14.00 – obiad
 • -rekomendowany strój – wygodny, sportowy
 • -godzina zakończenia warsztatów może ulec zmianie

Harmonogram

7:00 - 8:30
Medytacja
9:00 - 10:00
Śniadanie
10:00 - 14:00
Sesja poranna
14:00 - 15:00
Obiad
16:00 - 18:00
Sesja popołudniowa
18:00 - 19:00
Kolacja
19:00 - 21:00
Sesja wieczorna

Data

22 maj 2020 - 31 maj 2020

Czas

18:00 - 14:00

Koszt

1620.00zł

Lokalizacja

Ośrodek Warsztatowy w Kikowie
Kików 91, Solec Zdrój 28-131 Polska

Organizator

Grażyna Młyńska
Telefon
601326064
Email
fundacjadlaludzi@gmail.com

Other Organizers

Karol Król
Telefon
+48692462443
Email
fundacjadlaludzi@gmail.com

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *