
COVID19 – zagrożenie czy wyzwanie?
„Wyłącznie proces psychiczny manifestuje się w życiu zewnętrznym” Carl Gustav Jung
Jaki zatem proces stworzył COVID19? Proces każdego z nas. Nic nie dzieje się beze mnie. Udawanie, że mnie w tym nie ma to nic więcej jak wyparcie. Człowieczeństwo to każdy z nas. Tak jak każdy z nas jest niezastąpiony w tym, co nazywamy człowieczeństwem.
Dzisiaj człowieczeństwo obejmuje COVID19.
Można się go bać.
Można udawać, że nie istnieje.
Można też zrozumieć.
I ujarzmić. Jak każdą inną traumę… Tylko że ta trauma, jest nie tylko moja, a ogólnoludzka. Zmieniając siebie, udowadniam swoje człowieczeństwo i prawo wyboru.
COVID19 nie traktujemy jak uciążliwej choroby – trądu, czy eboii. Podchodzimy do koronawirusa jak zewnętrznego wroga – terrorystę siejącego zagrożenie w naszym najbliższym otoczeniu. Każdy z nas już zbudował w sobie obraz pandemii, więc nieświadomie będzie dążył do nawiązania relacji z nim.
Jeżeli ktokolwiek ma przynajmniej jedną relację zewnętrzną „kat-ofiara” to jest to jedynie manifestacja wewnętrznego konfliktu.
W naszym procesie koncentrujemy się wyłącznie na obiektach wewnątrzpsychicznych, które mogą być rzutowane między innymi na pandemię. Nasza technologia obejmuje nie tylko budowę mechanizmów pozwalających stanąć oko w oko z epidemią, co najmniej jak równy z równym. Narzędzie można stosować w integracji skutków w postaci psychozy, neurozy a nawet depresji.
Znany diabeł jest zawsze lepszy od nieznanego
Nasza technologia umożliwia zmianę nieświadomych wzorców nawykowych. Przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi relacja z obrazem wewnątrzpsychicznym może zostać rozpoznana, przebudowana i zintegrowana. W efekcie pandemia rozpoznawana jest jako realne zewnętrzne zagrożenie, z którym można – ale nie trzeba – wejść w interakcję. Zważywszy, iż opisane zjawiska dotyczą zachowań nieświadomych (a te stanowią 80-90% decyzji człowieka), są one szczególnie widocznie w sytuacji osłabienia ego, np. przemęczenie, stres, choroba.
Im jest gorzej, tym bardziej ulegamy temu, co nieświadome.
Terapia wglądu
Technologia wykorzystywana podczas warsztatu bazuje na wieloletnim doświadczeniu Macieja Żbika w pracy terapeutycznej z syndromem ofiary. Pracując z grupą celowo wykorzystujemy mechanizmy psychiczne uczestników do sprawdzania innych osób. W ten sposób każdy ma możliwość wejścia w pozycję agresora, ofiary oraz bycia obserwatorem takich relacji wśród innych uczestników.
Terapia wglądu opiera się na dwóch założeniach:
- wszyscy pragniemy bezwarunkowej, totalnej miłości
- jesteśmy w pełni człowiekiem wtedy, gdy świadomie doświadczamy swojego życia i przeżywamy je w pełni.
Co dobrze wiedzieć o terapii wglądu?
- To system technik (analiza snów i wizji, drama, medytacja), które prowadzą do niwelowania wewnętrznych konfliktów i napięć.
- To metoda terapeutyczna, a jednocześnie rozwojowa. Także sposób na rozwiązanie zwykłych, codziennych problemów.
- Bazuje na psychologii głębi Carla Gustava Junga.
- Kontaktuje nas z obrazami archetypowymi, które prowadzą do pierwotnej, naturalnej harmonii istniejącej w każdym z nas oraz są źródłem nieograniczonych zasobów energii życiowej.
Do czego zmierza terapia wglądu?
W toku procesu terapeutycznego:
- odzyskujemy zdolność do miłości
- stajemy się bardziej otwarci na doświadczenie pełni życia
- integrujemy odrzucone części siebie
- stajemy się tym, kim naprawdę jesteśmy
- rozwiązujemy nieświadome konflikty i napięcia, które blokują naturalny przepływ życia
- uwalniamy mnóstwo energii życiowej i zyskujemy napęd do życia
- rozwiązujemy życiowe problemy
Maciej Żbik
Założyciel Fundacji dla ludzi
Od ponad 20 lat zgłębia techniki medytacyjne i praktykuje uzdrawiające ćwiczenia ruchowe. Zaczął, gdy był jeszcze dyrektorem finansowym dużej korporacji i miał małe dzieci.
System terapeutyczny Macieja jest efektem długich lat obsesyjnego badania siebie i uzdrawiania własnych traum. W dziełach genialnego twórcy psychologii głębi C.G. Junga Maciej odnalazł systematyczny opis procesów, których doświadczał medytując. Od tej pory posługuje się aparatem pojęciowym Junga, którego nazywa swoim mistrzem.
Obecnie Maciej łączy w sobie dwie role – nauczyciela wschodniej medytacji oraz terapeuty badającego nieświadome procesy w oparciu o europejskie modele psychiki. Klienci szczególnie cenią jego zdolność docierania do głębokiej przyczyny problemów, przenikliwą intuicję i umiejętność domykania otwartych procesów. Jego metody to, poza medytacją, terapia wglądu oraz wymiary posiadania. Posługuje się w nich analizą snów i wizji, dramą, technikami taoistycznymi, aktywną imaginacją. Dużą wagę przywiązuje do uzdrawiania traum prenatalnych. Mając tak rozległe doświadczenie sięga po narzędzia, które działają.
Uczestnictwo w warsztacie
Warsztat „COVID19 – zagrożenie czy wyzwanie?” odbędzie się w terminie 22.05-31.05.2020 w Ośrodku Medytacyjnym w Kikowie.
Koszt warsztatu: 1620 zł
Koszt noclegu i wyżywienia:
a) pełne wyżywienie i miejsce w pokoju wieloosobowym – 1260 zł
b) pełne wyżywienie i nocleg w pokoju dwuosobowym – 1350 zł
W celu rezerwacji miejsca na warsztacie prosimy o wysłanie zgłoszenia na adres mailowy: fundacjadlaludzi@gmail.com lub formularz poniżej oraz opłatę rezerwacyjną podaną w mailu zwrotnym.
UWAGA:
Prosimy o rozważne dokonywanie rezerwacji, ponieważ w przypadku rezygnacji z uczestnictwa w warsztatach, opłata rezerwacyjna jest zwracana jedynie w przypadku gdy na miejsce osoby rezygnującej znajdziemy nowego uczestnika warsztatów.
Informacje organizacyjne
- -uczestnicy są zobowiązani do przestrzegania wytycznych sanitarnych
- -rozpoczęcie warsztatu: piątek 22.05.2020 godz. 18:00 – kolacja oraz sesja wieczorna
- -zakończenie warsztatu: niedziela 31.05.2020 godz. 14.00 – obiad
- -rekomendowany strój – wygodny, sportowy
- -godzina zakończenia warsztatów może ulec zmianie
Harmonogram
- 7:00 - 8:30
- Medytacja
- 9:00 - 10:00
- Śniadanie
- 10:00 - 14:00
- Sesja poranna
- 14:00 - 15:00
- Obiad
- 16:00 - 18:00
- Sesja popołudniowa
- 18:00 - 19:00
- Kolacja
- 19:00 - 21:00
- Sesja wieczorna