+48 692 462 443 fundacjadlaludzi@gmail.com

[ODWOŁANY] (anty)CELE NIEŚWIADOMOŚCI – warsztat Macieja Żbika w Poznaniu

Aktualizacja 14.10.2020
Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa i w związku z wprowadzonymi obostrzeniami zaplanowany w terminie 22-25.10.2020 warsztat nie odbędzie się.
Przepraszamy za te zmiany. Monitorujemy sytuację i będziemy na bieżąco reagować w kwestii kolejnych spotkań. W razie pytań prosimy o kontakt pod adresem: fundacjadlaludzi@gmail.com

Absolutnie wszyscy bez wyjątku mamy prawo do posiadania bliskich relacji, pełnego zdrowia, satysfakcjonującej pracy i finansowej zasobności; do miłości. Niestety w naszej psychice – czego nie jesteśmy świadomi – utrwaliły się autodestrukcyjne programy. Sabotują cele, na których nam najbardziej zależy – materialne, intelektualne i emocjonalne.

Na warsztatach (ANTY)CELE NIEŚWIADOMOŚCI te cele znajdują się w centrum uwagi. Rozpoznajemy i rozbrajamy utrwalone przez pokolenia, nieświadome mechanizmy i zachowania, które utrudniają spełnienie pragnień. Korzystamy z technologii terapeutycznych, które pozwalają postrzec czy dążymy do realizacji celu, czy też robimy wszystko by nie ziściła się jego antyteza.

Prowadzący Maciej Żbik podchodzi indywidualnie do procesu każdego z uczestników. Klienci szczególnie cenią jego zdolność docierania do głębokiej przyczyny problemów, przenikliwą intuicję i umiejętność domykania otwartych procesów. Dużą wagę przywiązuje do uzdrawiania traum prenatalnych. Mając tak rozległe doświadczenie sięga po narzędzia, które działają.

„Uczestnikom warsztatu pokazuję nowe wzorce psychiczne, odpowiedzialne za cel, który sobie stawiają. Pracujemy tak długo, aż uznamy je za własne, czyli poczujemy się w nich komfortowo, a przynajmniej bezpiecznie. Zasilamy je w energię psychiczną, żeby mogły zacząć żyć i upomnieć się o swoje prawa. To jest proces, który aktywizuje nieświadomość, a nie wymusza jeszcze więcej wysiłku. Wręcz przeciwnie – zwalnia z wysiłku.”

Terapia wglądu to autorski system technik (analiza snów i wizji, drama, medytacja), które prowadzą do niwelowania wewnętrznych konfliktów i napięć. To metoda terapeutyczna, a jednocześnie rozwojowa. Także sposób na rozwiązanie zwykłych, codziennych problemów. Kontaktuje Klienta z obrazami archetypowymi, które prowadzą do pierwotnej, naturalnej harmonii istniejącej w każdym z nas oraz są źródłem nieograniczonych zasobów energii życiowej.

Warsztat adresowany jest do osób zainteresowanych rozpoznaniem i wpłynięciem na własne nieświadome wzorce psychiczne, które determinują jakość życia oraz osiąganie ważnych celów. Stwarza możliwość samopoznania, wzmocnienia kondycji mentalnej oraz przepracowania traum i zaburzeń . Nie ma przeciwwskazań do uczestnictwa dla osób będących w trakcie lub po terapii, ani stosujących inne metody rozwojowe.

Prowadzący:

Maciej Żbik – od ponad 20 lat zgłębia techniki medytacyjne i praktykuje uzdrawiające ćwiczenia ruchowe. Zaczął, gdy był jeszcze dyrektorem finansowym dużej korporacji i miał małe dzieci. Medytował po pracy, nocą i w każdej wolnej chwili. Przez 10 lat praktykował u boku jednego mistrza. Dziś sam uczy technik medytacji.

Korzysta z bogatych tradycji buddyzmu, taoizmu, dzogczen. „Siedzenie na poduszce” oraz inne techniki formalnej medytacji uważa za najważniejsze narzędzia własnego rozwoju. Proponuje je swoim klientom, których pociąga ten sposób na życie oraz tym, którym zależy na wzmocnienia efektów terapii. Praktyka medytacji poszerzyła jego świadomość i umiejętność wglądu w nieświadomą część ludzkiej psyche. Medytacja umożliwia głębokie przeniesienie, co pozwala Maciejowi na doświadczanie nieświadomych procesów uczestników warsztatów i sesji indywidualnych Przeprowadza ich przez bardzo głębokie procesy transformacyjne. System terapeutyczny Macieja jest efektem długich lat obsesyjnego badania siebie i uzdrawiania własnych traum. W dziełach genialnego twórcy psychologii głębi C.G. Junga Maciej odnalazł systematyczny opis procesów, których doświadczał medytując.

Fragment książki „Alchemia snu. Od cierpienia do spełnienia. Metoda terapeutyczna Macieja Żbika”, wyd. Sensus

Cel życiowy — co chcemy posiadać

Archetyp to coś doniosłego, niepojętego, onieśmielającego. Mimo to zaczynasz warsztat od prośby o sformułowanie celu. Zazwyczaj brzmią one bardzo pragmatycznie, by nie powiedzieć prozaicznie — chcemy mieszkania, pieniędzy, partnera. Jak to się łączy? Sięgamy tego, co boskie, czy kupujemy mieszkanie?

Wychodzimy od celu — głównego lub aktualnego życiowego pragnienia. Powiedzmy, że jest to zbudowanie związku partnerskiego. Ustalamy, co stoi na przeszkodzie, aby go osiągnąć. Dochodzimy do utrwalonych przez pokolenia oraz w życiu płodowym nieświadomych mechanizmów, które utrudniają spełnienie pragnień. Szukamy głębokiej przyczyny niemocy i próbujemy ją usunąć. Wyjściowy cel najczęściej ulega przeformułowaniu.

W jaki sposób?

Jeżeli kobieta pragnie związku, to moim zadaniem jest ustalenie, który fragment psychiki uniemożliwia swobodny przepływ energii z kobiecej osobowości nadrzędnej do animusa. Czy przyczyna leży po stronie dysfunkcyjnej kobiecości, czy bardziej fatalnego obrazu ojca w animusie. Schodzimy z poziomu faktów do poziomu nieświadomych procesów. Na diagramie stajemy z celem sformułowanym w języku zjawisk psychicznych — wzmacniamy kobiecą osobowość nadrzędną lub przebudowujemy obraz ojca. Brak partnera to tylko jeden z przejawów głębszych dysfunkcji. Interesują mnie właśnie te dysfunkcje.

Trafiamy do nich poprzez cele, pragnienia — to, co na wierzchu?

Zaczynamy od braku mieszkania, a dochodzimy do wdrukowanej od pokoleń psychicznej bezdomności, biedy czy braku. Umożliwiam uczestnikom wyartykułowanie tego, co myślą, że chcieliby osiągnąć. Takie wyznania z poziomu ego traktuję jednak z pobłażliwością i z przymrużeniem oka. Natomiast z wielką uwagą współuczestniczę w samej opowieści o problemie czy celu. To jest kluczowe dla diagnozy. Pozostaję wierny przekazowi nieświadomemu.

Wyjaśniasz, co odkryłeś pod powierzchnią?

Nazywam proces, który należy przejść na diagramie. Ważne, aby każdy wiedział, czy ma integrować ojca, wejść w lęk przed matką, doprowadzić do dostrzeżenia treści męskich przez kobiece. Im głębiej przeprowadzimy proces naprawczy, tym może wolniej, ale trwalej przebudujemy psyche. Wtedy nasze życiowe klocki automatycznie ustawią się we właściwym miejscu. Zgodnie z moją mantrą, którą powtarzam za Jungiem: „Wyłącznie proces psychiczny manifestuje się w życiu zewnętrznym”.

Wchodząc na diagram, rozumiemy swój proces psychiczny?

Tak, chociaż na warsztatach ograniczam intelektualizowanie do minimum. Lepiej przestawić się na czucie, doświadczanie, świadomość własnych stanów w każdej chwili, zwłaszcza swojego największego napięcia emocjonalnego, największej dysfunkcji.

 

Informacje organizacyjne:

Data: 22-25.10.2020
Miejsce: Dom Dźwięku w Poznaniu, ul. Sikorskiego 17/18
Cena: 900 zł
Liczba miejsc ograniczona.

  • Rozpoczęcie warsztatu: 22.10.2020 o godz. 10.00 – rozpoczęcie warsztatu oraz omówienie celów uczestników
  • Zakończenie warsztatu 25.10.2020 o godz. 13.00 (godzina zakończenia warsztatu może ulec zmianie)
  • Rekomendujemy wygodny, sportowy strój.
  • Istnieje możliwość noclegu w obiekcie Dom Dźwięku na antresoli, w cenie 35 zł/doba. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
  • W przypadku uczestnictwa w części warsztatu, cena wynosi 300 zł / dzień.
  • Proszę zabrać koc lub poduszkę do jogi w celu wygodnego uczestnictwa w porannej sesji Siedzenia/medytacji.
  • Uczestnicy są zobowiązania do przestrzegania wytycznych sanitarnych oraz poddania się badaniu temperatury.

Zapraszamy do udziału. W celu rezerwacji miejsca prosimy o wysłanie zgłoszenia na adres: fundacjadlaludzi@gmail.com.

Harmonogram

8:00 - 10:00
Siedzenie/medytacja
piątek, sobota, niedziela
10:00 - 11:00
Przerwa
11:00 - 15:00
Sesja główna
15:00 - 17:00
Przerwa obiadowa
wyżywienie we własnym zakresie
17:00 - 19:00
Sesja popołudniowa

Data

22 Paź 2020 - 25 Paź 2020

Koszt

900.00zł

Lokalizacja

Dom Dźwięku POZNAŃ
POZNAŃ

Organizator

Karol Król
Telefon
+48692462443
Email
fundacjadlaludzi@gmail.com

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *