(anty)CELE NIEŚWIADOMOŚCI: RELACJE, RODZINA, ZWIĄZEK

Absolutnie wszyscy bez wyjątku mamy prawo do posiadania bliskich relacji, pełnego zdrowia, satysfakcjonującej pracy i finansowej zasobności; do miłości. Niestety w naszej psychice – czego nie jesteśmy świadomi – utrwaliły się autodestrukcyjne programy. Sabotują cele, na których nam najbardziej zależy – materialne, intelektualne i emocjonalne.

Na warsztatach (ANTY)CELE NIEŚWIADOMOŚCI te cele znajdują się w centrum uwagi. Rozpoznajemy i rozbrajamy utrwalone przez pokolenia, nieświadome mechanizmy i zachowania, które utrudniają spełnienie pragnień. Korzystamy z technologii terapeutycznych i rozwojowych, które pozwalają postrzec czy dążymy do realizacji celu, czy też robimy wszystko by nie ziściła się jego antyteza.

Temat specjalny tej edycji to „RELACJE, RODZINA, DOM”. Szczególną uwagę poświęcimy napięciom, blokadom, dziedziczonym traumom, czy skryptom psychicznym, które utrudniają poczucie szczęścia, bezpieczeństwa i spełnienia w tych aspektach życia.

Prowadzący Maciej Żbik podchodzi indywidualnie do procesu każdego z uczestników. Klienci szczególnie cenią jego zdolność docierania do głębokiej przyczyny problemów, przenikliwą intuicję i umiejętność domykania otwartych procesów. Dużą wagę przywiązuje do uzdrawiania traum prenatalnych. Mając tak rozległe doświadczenie sięga po narzędzia, które działają.

„Uczestnikom warsztatu pokazuję nowe wzorce psychiczne, odpowiedzialne za cel, który sobie stawiają. Pracujemy tak długo, aż uznamy je za własne, czyli poczujemy się w nich komfortowo, a przynajmniej bezpiecznie. Zasilamy je w energię psychiczną, żeby mogły zacząć żyć i upomnieć się o swoje prawa. To jest proces, który aktywizuje nieświadomość, a nie wymusza jeszcze więcej wysiłku. Wręcz przeciwnie – zwalnia z wysiłku.”

Warsztat adresowany jest do osób zainteresowanych rozpoznaniem i wpłynięciem na własne nieświadome wzorce psychiczne, które determinują jakość życia oraz osiąganie ważnych celów. Stwarza możliwość samopoznania, wzmocnienia kondycji mentalnej oraz przepracowania traum i zaburzeń . Nie ma przeciwwskazań do uczestnictwa dla osób będących w trakcie lub po terapii, ani stosujących inne metody rozwojowe.

Prowadzący:

Maciej Żbik – doświadczony terapeuta i nauczyciel medytacji. Jego znak rozpoznawczy to głębokie rozumienie procesów nieświadomych wynikające z wieloletniego badania własnej nieświadomości. Maciej widzi mechanizmy, których jego klient nie chce w sobie zobaczyć, a które sabotują jego cele życiowe. Nie daje się zmylić narracjom klienta i sięga pod nimi do nieświadomych, pierwotnych źródeł problemów życiowych. Odsłania je stopniowo analizując sny i wizje, stosując dramę, przyglądając się wspólnie z klientem jego życiowym schematom. Przeprowadza przez wglądy psychologiczne i duchowe oraz pomaga w uwolnieniu energii psychicznej zablokowanej w lęku i traumach. W ten sposób towarzyszy swoim klientom w rozwoju pełni człowieczeństwa.

Fragment książki „Alchemia snu. Od cierpienia do spełnienia. Metoda terapeutyczna Macieja Żbika”, wyd. Sensus

Cel życiowy — co chcemy posiadać

Archetyp to coś doniosłego, niepojętego, onieśmielającego. Mimo to zaczynasz warsztat od prośby o sformułowanie celu. Zazwyczaj brzmią one bardzo pragmatycznie, by nie powiedzieć prozaicznie — chcemy mieszkania, pieniędzy, partnera. Jak to się łączy? Sięgamy tego, co boskie, czy kupujemy mieszkanie?

Wychodzimy od celu — głównego lub aktualnego życiowego pragnienia. Powiedzmy, że jest to zbudowanie związku partnerskiego. Ustalamy, co stoi na przeszkodzie, aby go osiągnąć. Dochodzimy do utrwalonych przez pokolenia oraz w życiu płodowym nieświadomych mechanizmów, które utrudniają spełnienie pragnień. Szukamy głębokiej przyczyny niemocy i próbujemy ją usunąć. Wyjściowy cel najczęściej ulega przeformułowaniu.

W jaki sposób?

Jeżeli kobieta pragnie związku, to moim zadaniem jest ustalenie, który fragment psychiki uniemożliwia swobodny przepływ energii z kobiecej osobowości nadrzędnej do animusa. Czy przyczyna leży po stronie dysfunkcyjnej kobiecości, czy bardziej fatalnego obrazu ojca w animusie. Schodzimy z poziomu faktów do poziomu nieświadomych procesów. Na diagramie stajemy z celem sformułowanym w języku zjawisk psychicznych — wzmacniamy kobiecą osobowość nadrzędną lub przebudowujemy obraz ojca. Brak partnera to tylko jeden z przejawów głębszych dysfunkcji. Interesują mnie właśnie te dysfunkcje.

Trafiamy do nich poprzez cele, pragnienia — to, co na wierzchu?

Zaczynamy od braku mieszkania, a dochodzimy do wdrukowanej od pokoleń psychicznej bezdomności, biedy czy braku. Umożliwiam uczestnikom wyartykułowanie tego, co myślą, że chcieliby osiągnąć. Takie wyznania z poziomu ego traktuję jednak z pobłażliwością i z przymrużeniem oka. Natomiast z wielką uwagą współuczestniczę w samej opowieści o problemie czy celu. To jest kluczowe dla diagnozy. Pozostaję wierny przekazowi nieświadomemu.

Wyjaśniasz, co odkryłeś pod powierzchnią?

Nazywam proces, który należy przejść na diagramie. Ważne, aby każdy wiedział, czy ma integrować ojca, wejść w lęk przed matką, doprowadzić do dostrzeżenia treści męskich przez kobiece. Im głębiej przeprowadzimy proces naprawczy, tym może wolniej, ale trwalej przebudujemy psyche. Wtedy nasze życiowe klocki automatycznie ustawią się we właściwym miejscu. Zgodnie z moją mantrą, którą powtarzam za Jungiem: „Wyłącznie proces psychiczny manifestuje się w życiu zewnętrznym”.

Wchodząc na diagram, rozumiemy swój proces psychiczny?

Tak, chociaż na warsztatach ograniczam intelektualizowanie do minimum. Lepiej przestawić się na czucie, doświadczanie, świadomość własnych stanów w każdej chwili, zwłaszcza swojego największego napięcia emocjonalnego, największej dysfunkcji.

 

Informacje organizacyjne:

Udział w wydarzeniu obejmuje:
☐ weekendowy program pracy terapeutycznej od piątku do niedzieli
☐ 4 godziny dziennie sesji prowadzonych przez Macieja Żbika
☐ plan pracy indywidualnie dostosowany do potrzeb uczestnika,
☐ wykorzystanie zróźnicowanych narzędzi terapeutycznych – psychodrama, metoda rysunkowa, imaginacja i in.,
☐ pracę w kameralnej grupie ok. 5 osób – każdy uczestnik podlega indywidualnemu procesowi,
☐ sesję pytań i odpowiedzi,
☐ gorące napoje i przekąski,
☐ sesje odbywają się stacjonarnie w ośrodku Fundacji dla ludzi,
☐ rekomendujemy wygodny, sportowy strój
☐ prosimy o punktualne przybycie do ośrodka
☐ w ośrodku obowiązuje przestrzeganie wytycznych sanitarnych
☐ harmonogram i sposób organizacji wydarzenia mogą ulec zmianie w związku ze stanem epidemii

1500 zł – udział w 3 sesjach w kolejne dni piątek-sobota-niedziela w godzinach 8.00-12.00 lub 14.00-18.00
1350 zł – zniżka 10% dla rezerwacji do dnia 26.02.2021 oraz dla uczestników kursów zawodowych Fundacji dla ludzi

W celu rezerwacji terminu sesji proszę o kontakt pod adresem fundacjadlaludzi@gmail.com lub telefoniczny 692462443. W związku z ograniczoną liczbą miejsc, warunkiem uczestnictwa jest uzyskanie wiadomości zwrotnej z potwierdzeniem rejestracji.

Data

19 mar 2021 - 21 mar 2021

Koszt

1500.00zł

Lokalizacja

Fundacja dla ludzi
ul. Zielna 20, 05-402 Otwock

Organizator

Karol Król
Telefon
+48692462443
Email
fundacjadlaludzi@gmail.com

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *