(anty)CELE NIEŚWIADOMOŚCI: PIENIĄDZE, INWESTYCJE, BIZNES

Absolutnie wszyscy bez wyjątku mamy prawo do posiadania bliskich relacji, pełnego zdrowia, satysfakcjonującej pracy i finansowej zasobności; do miłości. Niestety w naszej psychice – czego nie jesteśmy świadomi – utrwaliły się autodestrukcyjne programy. Sabotują cele, na których nam najbardziej zależy – materialne, intelektualne i emocjonalne.

Na warsztatach (ANTY)CELE NIEŚWIADOMOŚCI te cele znajdują się w centrum uwagi. Rozpoznajemy i rozbrajamy utrwalone przez pokolenia, nieświadome mechanizmy i zachowania, które utrudniają spełnienie pragnień. Korzystamy z technologii terapeutycznych i rozwojowych, które pozwalają postrzec czy dążymy do realizacji celu, czy też robimy wszystko by nie ziściła się jego antyteza.

Temat specjalny tej edycji to „PIENIĄDZE, INWESTYCJE, BIZNES”. Szczególną uwagę poświęcimy wewnątrzpsychicznym uwarunkowaniom, które utrudniają zdobywanie zasobów lub zarządzanie nimi, skuteczność w decyzjach biznesowych, czy swobodny przepływ libido – energii psychicznej.

Prowadzący Maciej Żbik podchodzi indywidualnie do procesu każdego z uczestników. Klienci szczególnie cenią jego zdolność docierania do głębokiej przyczyny problemów, przenikliwą intuicję i umiejętność domykania otwartych procesów. Dużą wagę przywiązuje do uzdrawiania traum prenatalnych. Mając tak rozległe doświadczenie sięga po narzędzia, które działają.

„Uczestnikom warsztatu pokazuję nowe wzorce psychiczne, odpowiedzialne za cel, który sobie stawiają. Pracujemy tak długo, aż uznamy je za własne, czyli poczujemy się w nich komfortowo, a przynajmniej bezpiecznie. Zasilamy je w energię psychiczną, żeby mogły zacząć żyć i upomnieć się o swoje prawa. To jest proces, który aktywizuje nieświadomość, a nie wymusza jeszcze więcej wysiłku. Wręcz przeciwnie – zwalnia z wysiłku.”

Warsztat adresowany jest do osób zainteresowanych rozpoznaniem i wpłynięciem na własne nieświadome wzorce psychiczne, które determinują jakość życia oraz osiąganie ważnych celów. Stwarza możliwość samopoznania, wzmocnienia kondycji mentalnej oraz przepracowania traum i zaburzeń . Nie ma przeciwwskazań do uczestnictwa dla osób będących w trakcie lub po terapii, ani stosujących inne metody rozwojowe.

Prowadzący:

Maciej Żbik – doświadczony terapeuta i nauczyciel medytacji. Jego znak rozpoznawczy to głębokie rozumienie procesów nieświadomych wynikające z wieloletniego badania własnej nieświadomości. Maciej widzi mechanizmy, których jego klient nie chce w sobie zobaczyć, a które sabotują jego cele życiowe. Nie daje się zmylić narracjom klienta i sięga pod nimi do nieświadomych, pierwotnych źródeł problemów życiowych. Odsłania je stopniowo analizując sny i wizje, stosując dramę, przyglądając się wspólnie z klientem jego życiowym schematom. Przeprowadza przez wglądy psychologiczne i duchowe oraz pomaga w uwolnieniu energii psychicznej zablokowanej w lęku i traumach. W ten sposób towarzyszy swoim klientom w rozwoju pełni człowieczeństwa.

Fragment książki „Alchemia snu. Od cierpienia do spełnienia. Metoda terapeutyczna Macieja Żbika”, wyd. Sensus

O czym mówią sny o seksie i pieniądzach?

Najczęściej nie chodzi w nich bezpośrednio o seks i pieniądze. Pieniądze symbolizują libido, energię psychiczną. Jeżeli kobieta śni, że mężczyzna ją okrada, to znaczy, że animus żyje kosztem osobowości nadrzędnej. Pieniądze symbolicznie pokazują, jak psyche zarządza energią psychiczną. Seks we śnie w wyjątkowych sytuacjach ma coś wspólnego z uprawianiem seksu. Zazwyczaj obrazuje mieszanie się skonfliktowanych treści psychicznych. U mężczyzn przechodzących na stronę ojca sen o seksie homoseksualnym jest obowiązkowym punktem programu.

(…)

Jak uzyskać dostęp do tego, co mamy potencjalnie dostępne?

Można regularnie medytować i przedzierać się samodzielnie przez treści indywidualne, rodzinne, narodowe, kulturowe do transpersonalnych. To jest kwestia wprawy, treningu oraz doświadczenia. Można też skorzystać z przewodnictwa. Stworzyłem Wymiary Posiadania, które są zaproszeniem do spotkania z archetypami poprzez moje doświadczenie. Ale dostęp do tego, co uniwersalne, zależy też od jakości i „gęstości” tego, co indywidualne. Dlatego jedni mają łatwiej, inni trudniej.

I tu dochodzimy do traum i kompleksów…

Do indywidualnej warstwy „szamba” — dysfunkcji psychicznych, które stoją na drodze do archetypu — do indywidualnych ślepych uliczek, w których utyka libido — energia psychiczna. Trzeba przekroczyć te zanieczyszczenia.

Informacje organizacyjne:

Udział w wydarzeniu obejmuje:
☐ weekendowy program pracy terapeutycznej od piątku do niedzieli
☐ 4 godziny dziennie sesji prowadzonych przez Macieja Żbika
☐ plan pracy indywidualnie dostosowany do potrzeb uczestnika,
☐ wykorzystanie zróźnicowanych narzędzi terapeutycznych – psychodrama, metoda rysunkowa, imaginacja i in.,
☐ pracę w kameralnej grupie ok. 5 osób – każdy uczestnik podlega indywidualnemu procesowi,
☐ sesję pytań i odpowiedzi,
☐ gorące napoje i przekąski,
☐ sesje odbywają się stacjonarnie w ośrodku Fundacji dla ludzi,
☐ rekomendujemy wygodny, sportowy strój
☐ prosimy o punktualne przybycie do ośrodka
☐ w ośrodku obowiązuje przestrzeganie wytycznych sanitarnych
☐ harmonogram i sposób organizacji wydarzenia mogą ulec zmianie w związku ze stanem epidemii

1500 zł – udział w 3 sesjach w kolejne dni piątek-sobota-niedziela w godzinach 8.00-12.00 lub 14.00-18.00
1350 zł – zniżka 10% dla rezerwacji do dnia 28.02.2021 oraz dla uczestników kursów zawodowych Fundacji dla ludzi

W celu rezerwacji terminu sesji proszę o kontakt pod adresem fundacjadlaludzi@gmail.com lub telefoniczny 692462443. W związku z ograniczoną liczbą miejsc, warunkiem uczestnictwa jest uzyskanie wiadomości zwrotnej z potwierdzeniem rejestracji.

Data

26 mar 2021 - 28 mar 2021

Koszt

1500.00zł

Lokalizacja

Fundacja dla ludzi
ul. Zielna 20, 05-402 Otwock

Organizator

Karol Król
Telefon
+48692462443
Email
fundacjadlaludzi@gmail.com

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *