(anty)CELE NIEŚWIADOMOŚCI

W naszej psychice istnieje potencjał spełnienia każdego celu, także potencjał zamożności, życia w obfitości. Na warsztacie odkrywamy ten potencjał, badamy możliwości, które otwierają się wraz z nim, integrujemy nowe treści psychiczne. Czyli przygotowujemy psyche do życia ukierunkowanego na cele i wartości, które właśnie upominają się w nas o uwagę i spełnienie.

O programie warsztatowym (anty)CELE NIEŚWIADOMOŚCI Maciej Żbik mówi tak:
Uczestnikom warsztatu pokazuję nowe wzorce psychiczne, odpowiedzialne za cel, który sobie stawiają. Pracujemy tak długo, aż uznamy je za własne, czyli poczujemy się w nich komfortowo, a przynajmniej bezpiecznie. Zasilamy je w energię psychiczną, żeby mogły zacząć żyć i upomnieć się o swoje prawa. To jest proces, który aktywizuje nieświadomość, a nie wymusza jeszcze więcej wysiłku. Wręcz przeciwnie – zwalnia z wysiłku.

Uczestnicy poprzednich edycji wybierali takie cele jak: zdrowie, osadzenie kobiety w treściach kobiecych, osadzenie mężczyzny w treściach męskich, zarabianie pięniędzy i skuteczność w biznesie, motywacja w codziennych obowiązkach, relacje. Gdy sami stawiamy cel, bardzo często okazuje się, że nieświadomie sabotujemy to, na czym zależy nam najbardziej.

Maciej, o wpływie nieświadomości na realne życie…

Jak mawiał C.G. Jung –   “wyłącznie proces psychiczny manifestuje się w życiu zewnętrznym”.
Oznacza to, że każdy z nas kształtuje swoje życie. Tylko co to dokładnie oznacza? Czym jest to JA i czym jest wspomniany przez Junga proces psychiczny – sprawca przeżywania naszego życia?
To gra świadomości, zwanej rozumem, i nieświadomości, zwanej podświadomością, z ogromną przewagą tej ostatniej, do czego niechętnie się przyznajemy. Powtarzając za B. Hannach: to, co wiemy o sobie, nie jest wszystkim, czym jesteśmy.

Jeżeli z odrobiną uważności poobserwujemy siebie i to, co nam się przydarza, okaże się, że życie uczy nas każdego dnia. Dlaczego spóźniamy się na pociąg, którym koniecznie chcemy jechać? Dlaczego gubimy lub niszczymy przedmiot, do którego jesteśmy szczególnie przywiązani? Dlaczego robimy i mówimy tyle rzeczy, których później żałujemy? Dlaczego budzimy się przygnębieni bez wyraźnej przyczyny? A z drugiej strony, dlaczego zaskakujemy samych siebie, robiąc lub mówiąc coś, co przerasta wszystko, czego moglibyśmy się po sobie spodziewać?

Uznanie istnienia tej nienazwanej części nas samych może stać się najważniejszym odkryciem. Mówiąc słowami tybetańskiej opowieści: możemy zagłębić się w sen naszego życia, spotkać siedzące tam diabły, diablice i anioły także, a w końcu zaprzyjaźnić się z nimi i ułożyć na naszych warunkach.

Technologia użyta do tej podróży w głąb siebie jest mniej ważna, ważniejsza jest gotowość do uznania, że jesteśmy twórcami własnego życia – chwil najpiękniejszych i najstraszniejszych. To odwaga spojrzenia naszym diabłom w oczy i wola przemiany. Potrzebna jest samoświadomość, odwaga i wola. Reszta to narzędzia dostarczane w ramach warsztatów lub sesji indywidualnych.

Z. Freud mawiał -“baczcie uważnie czy wasze lęki nie są ukrytymi pragnieniami”.


Zapraszamy do rejestracji na warsztat (anty)CELE NIEŚWIADOMOŚCI prowadzony przez Macieja Żbika w ośrodku Fundacji dla ludzi w Otwocku. 

Udział w wydarzeniu obejmuje:
☐ 3-dniowy program warsztatowy prowadzony przez Macieja Żbika,
☐ plan pracy indywidualnie dostosowany do potrzeb uczestnika,
☐ wykorzystanie zróźnicowanych narzędzi terapeutycznych – psychodrama, metoda rysunkowa, imaginacja i in.,
☐ sesję pytań i odpowiedzi.

Cena warsztatu: 840 zł
W przypadku dostępności miejsc, możliwe jest uczestnictwo w części warsztatu w cenie 310 zł za dzień.

W celu rezerwacji miejsca proszę o kontakt pod adresem fundacjadlaludzi@gmail.com lub telefoniczny Karol Król 692462443.


Prowadzący:

Maciej Żbik – od ponad 20 lat zgłębia techniki medytacyjne i praktykuje uzdrawiające ćwiczenia ruchowe. Zaczął, gdy był jeszcze dyrektorem finansowym dużej korporacji i miał małe dzieci. Medytował po pracy, nocą i w każdej wolnej chwili. Przez 10 lat praktykował u boku jednego mistrza. Dziś sam uczy technik medytacji i wykorzystuje je w pracy terapeutycznej.

Korzysta z bogatych tradycji buddyzmu, taoizmu, dzogczen. „Siedzenie na poduszce” oraz inne techniki formalnej medytacji uważa za najważniejsze narzędzia własnego rozwoju. Praktyka medytacji poszerzyła jego świadomość i umiejętność wglądu w nieświadomą część ludzkiej psyche. Medytacja umożliwia głębokie przeniesienie, co pozwala Maciejowi na doświadczanie nieświadomych procesów uczestników warsztatów i sesji indywidualnych. Przeprowadza ich przez bardzo głębokie procesy transformacyjne. System terapeutyczny Macieja jest efektem długich lat obsesyjnego badania siebie i uzdrawiania własnych traum. W dziełach genialnego twórcy psychologii głębi C.G. Junga Maciej odnalazł systematyczny opis procesów, których doświadczał medytując.

Maciej podchodzi indywidualnie do procesu każdego z uczestników. Klienci szczególnie cenią jego zdolność docierania do głębokiej przyczyny problemów, przenikliwą intuicję i umiejętność domykania otwartych procesów. Dużą wagę przywiązuje do uzdrawiania traum prenatalnych. Mając tak rozległe doświadczenie sięga po narzędzia, które działają.

 


Informacje organizacyjne:

warsztat rozpocznie się w piątek o godzinie 8:00
☐ warsztat zakończy się w niedzielę o godzinie 14:00
☐ rekomendujemy wygodny, sportowy strój
☐ prosimy o punktualne przybycie do ośrodka
☐ w ośrodku obowiązuje przestrzeganie wytycznych sanitarnych
☐ nie ma przeciwwskazań do uczestnictwa dla osób będących w trakcie lub po terapii, ani stosujących inne metody rozwojowe,
☐ warunkiem uczestnictwa, jest uzyskanie potwierdzenia rezerwacji miejsca od organizatora;
☐ Uczestnik oświadcza, że weźmie udział w zajęciach stacjonarnych wyłącznie w przypadku, gdy w dniu ich odbywania:
a) według swojej najlepszej wiedzy nie będzie osobą zakażoną COVID-19;
b) nie będzie miał/a objawów COVID-19, takich jak duszność, podwyższona temperatura ciała, objawy przeziębieniowe;
c)nie będzie przebywał/a na kwarantannie ani pod nadzorem epidemiologicznym;
d) upłynie co najmniej 10 dni od bezpośredniego kontaktu z osobą zakażoną COVID-19, osobą przebywającą na kwarantannie lub w izolacji z powodu podejrzenia zakażeniem jw. lub z osobą, która miała bezpośredni kontakt z osobą zakażoną COVID-19.

W celu rezerwacji miejsca proszę o kontakt pod adresem fundacjadlaludzi@gmail.com lub telefoniczny 692462443.

Harmonogram

8:00 - 9:00
Siedzenie/medytacja
9:00 - 10:00
Przerwa
10:00 - 14:00
Sesja warsztatowa
14:00 - 16:00
Przerwa obiadowa
16:00 - 18:00
Sesja warsztatowa
w piątek i sobotę

Data

01 kwi 2022 - 03 kwi 2022

Koszt

840.00zł

Lokalizacja

Fundacja dla ludzi
ul. Zielna 20, 05-402 Otwock

Organizator

Karol Król
Telefon
+48692462443
Email
fundacjadlaludzi@gmail.com

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *