+48 692 462 443 fundacjadlaludzi@gmail.com

DLA LUDZI

Metoda obrony przed COVID19

Bazując na wieloletnim doświadczeniu Macieja Żbika w pracy terapeutycznej z syndromem „kata-ofiary”, Fundacja dla ludzi opracowała technologię, skuteczną w obronie przed koronawirusem. Jest to zestaw procedur, którego stosowania może nauczyć się każda osoba z doświadczeniem terapeutycznym. Chcemy, by jej stosowanie było dostępne dla każdego europejczyka.

Metoda Macieja Żbika

Nikt nie musi być ofiarą

Czy wiesz, że każdy z nas może zaprząc własną psychikę do obrony przez zewnętrznym zagrożeniem, takim jak koronawirus?

Nasza technologia jest zbudowana z zestawu narzędzi pozwalających na identyfikację wewnątrzpsychicznych obiektów biorących udział w kreowaniu zewnątrzpsychicznej relacji kat-ofiara (rozpoznanie i poprzez etapy pośrednie integrowanie).

Główny Cel

Ograniczenie wPływu covid19

Nasza technologia umożlwia zmianę nieświadomych wzorców nawykowych, co umożliwia skuteczną obronę przed zewnętrznym zagrożeniem, takim jak COVID19. Objętymi jej działaniem mogą zostać wszyscy europejczycy, a w szczególności osoby najbardziej zagrożone zarażeniem – pracownicy medyczni, służby państwowe, czy kurierzy.

Wydarzenia takie jak pandemia COVID19 będą występowały częściej i musimy być na nie przygotowani. Społeczeństwo powinno być zjednoczone w drodze do zwycięstwa ze wspólnym zagrożeniem.

Stosowanie technologii Fundacji dla ludzi może osiągnąć bardzo dużą skalę, dzięki wykorzystaniu istniejącej infrastruktury. Osoby z doświadczeniem terapeutycznym  mogą nieść pomoc swoim klientom dzięki udziałowi w certyfikowanych warsztatach, które mogą odbywać się w ośrodkach medytacji i centrach szkoleniowych w całej Europie.

Cel dodatkowy

WZROST POCZUCIA BEZPIECZEŃSTWA

Już sam fakt zaprzestania bycia w stanie ofiary i przejęcia inicjatywy w relacji z chorobą, pozytywnie wpływa na samopoczucie oraz zdrowie psychiczne osób odbywających szkolenie metodą Macieja Żbika.

Dodatkowo, nasza technologia jest bardzo przydatna przy pracy z problemami takimi jak psychozy, neurozy oraz depresja.

“Lepszy znany diabeł, niż diabeł którego nie znasz”

DLA LUDZI

Jak to działa?

Bazując na ponad 20 letniej praktyce pracy terapeutycznej Macieja Żbika z relacją „kat-ofiara”, stworzyliśmy zestaw narzędzi na czasy pandemii. COVID19 jest emocjonalnie traktowany jako nośnik (driver) umożliwiający identyfikację, rozpoznanie i integrację mechanizmów wewnątrzpsychicznych, które składają się na mechanizm ofiary.

Nasza technologia jest zbudowana z zestawu narzędzi pozwalających na identyfikację wewnątrzpsychicznych obiektów biorących udział w kreowaniu zewnątrzpsychicznej relacji kat-ofiara (rozpoznanie i poprzez etapy pośrednie integrowanie).  Kluczowe jest rozpoznanie mechanizmu ucieczki.

Pozwala ona na rozpoznanie, przebudowę i integrację aż do pełnej dezintegracji mechanizmów wewnątrzpsychicznych (manifestujących się w życiu zewnętrznym) pozycjonujących poszczególne jaźnie (ludzi) w pozycji ofiary (czyli reszta psychiki stawia się w pozycji kata w stosunku do pandemii). W efekcie choroba / pandemia rozpoznawana jest jako realne zewnętrzne zagrożenie, z którym można ale nie trzeba wejść w interakcję.

Zważywszy iż wszystkie opisane zjawiska dotyczą zachowań nieświadomych (a te stanowią 80-90% decyzji człowieka), są one szczególnie widocznie w sytuacji osłabienia ego, np. przemęczenie, stres, choroba.

Im jest gorzej, tym bardziej ulegamy temu, co nieświadome.

W efekcie najpotężniejszy zestaw decyzyjny w ludzkiej psychice, zaczyna wspierać decyzje świadome (rozumowe), na przykład pozostanie zdrowym.

Nasza metodologia obejmuje nie tylko budowę mechanizmów pozwalających stanąć oko w oko z epidemią, co najmniej jak równy z równym. Narzędzie można stosować w integracji skutków w postaci psychozy, neurozy a nawet depresji.

Technicznie program opiera się o znane i stosowane w różnych szkołach narzędzia, stąd wierzymy, że będzie można zastosować go w większości istniejących ośrodków terapeutycznych. Nauczyć posługiwania się metodą mogą także osoby, które nie mają przygotowania terapeutycznego lub mogą być uzupełnieniem zestawu narzędziowego terapeutów z wieloletnim doświadczeniem.

Metodyka, zestaw procedur pracy eksperta z klientem dały pozytywne rezultaty na małej grupie testowej. Opracowaliśmy plan budowy międzynarodowej grupy ekspertów i instrukturów metody, co umożliwi objęcie jej wpływem Unii Europejskiej.

Zapraszamy do współpracy z Fundacją dla ludzi. Zainteresowanie uzyskaniem dodatkowych materiałów proszę zgłosić przy wykorzystaniu formularza znajdującego się poniżej.

“Wyłącznie proces psychiczny manifestuje się w rzeczywistości.”

Carl Gustav Jung

WSPÓŁPRACA

Dołącz do grona trenerów metody

Metodyka i kompetencje

Materiał treningowy

Zestaw praktycznych procedur 

4-dniowy warsztat certyfikacyjny

 

Sieć ekspertów i instruktorów

Badania i rozwój, współpraca

Fundacja dla ludzi zaprezentowała technologię obrony przez COVID19 podczas międzynarodowego wydarzenia #EUvsCOVID w kwietniu 2020.

Wydarzenie objęte było patronatem Komisjonarz Marii Gabriel – Komisarz ds. Innowacji, Badań, Kultury i Edukacji.

Poszukujemy finansowania rozwoju metody poprzez przeprowadzenie szkolenia certyfikacyjnego ekspertów oraz badania wpływu procedur Fundacji dla ludzi na większej grupie badawczej.

Maciej Żbik

Założyciel Fundacji dla ludzi

Terapeuta i nauczyciel medytacji. Jego znak rozpoznawczy to głębokie rozumienie procesów nieświadomych wynikające z wieloletniego badania własnej nieświadomości. Maciej widzi mechanizmy, których jego klient nie chce w sobie zobaczyć, a które sabotują jego cele życiowe. Nie daje się zmylić narracjom klienta i sięga pod nimi do nieświadomych, pierwotnych źródeł problemów życiowych. Odsłania je stopniowo analizując sny i wizje, stosując dramę, przyglądając się wspólnie z klientem jego życiowym schematom. Przeprowadza przez wglądy psychologiczne i duchowe oraz pomaga w uwolnieniu energii psychicznej zablokowanej w lęku i traumach. W ten sposób towarzyszy swoim klientom w rozwoju pełni człowieczeństwa.

Klauzula

Administratorem danych osobowych jest Fundacja dla ludzi siedzibą w Otwocku 05-402, przy ulicy Zielnej 20, NIP 9492201400, tel. 601 326 064, fundacjadlaludzi@gmail.com Podanie danych jest dobrowolne i jest warunkiem udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie, a ich niepodanie uniemożliwi udzielenie odpowiedzi. Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora) oraz marketingu (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora). Dane będą przechowywane do czasu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie lub wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych. Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.