„Tylko dla mężczyzn” 3-dniowy program weekendowy

Szanowni Państwo,
Z uwagi na brak możliwości organizacji warsztatów stacjonarnych w okresie pandemii wprowadziliśmy nowy sposób organizacji pracy. Zajęcia odbywają się w formie 4-godzinnych sesji w grupie do 5 osób, obejmujących zakres 2 sesji indywidualnych.
 Szczegółowe informacje są dostępne poniżej.
W przypadku pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem fundacjadlaludzi@gmail.com oraz telefonicznie 692 462 443.

Zapraszamy do rejestracji 3-dniowy program rozwojowy „Tylko dla mężczyzn” prowadzony przez Macieja Żbika stacjonarnie, w ośrodku Fundacji dla ludzi w Otwocku. 

„Gdy mężczyzna przejdzie na stronę ojca wybiera nawykowo męskie zachowania. Rezygnacja z uwikłań w treści matriarchalne daje spokój i poczucie bezpieczeństwa. Męska osobowość nadrzędna gene- ralnie nie lubi problemów. Co więcej — nie lubi nawet rozwiązywania problemów. Lubi rozwiązane problemy, a najlepiej ich brak. Ma skłon- ność i zdolność do życia „na wprost”: projekt, cel, środki, narzędzia, realizacja. Koniec. Następny projekt.” – Maciej Żbik

Udział w wydarzeniu obejmuje:
☐ weekendowy program pracy terapeutycznej od piątku do niedzieli
☐ 4 godziny dziennie sesji prowadzonych przez Macieja Żbika
☐ plan pracy indywidualnie dostosowany do potrzeb uczestnika,
☐ wykorzystanie zróźnicowanych narzędzi terapeutycznych – psychodrama, metoda rysunkowa, imaginacja i in.,
☐ pracę w kameralnej grupie do 5 osób – każdy uczestnik podlega indywidualnemu procesowi,
☐ sesję pytań i odpowiedzi,
☐ gorące napoje i przekąski,
☐ sesje odbywają się stacjonarnie w ośrodku Fundacji dla ludzi.

Koszt:

1350 zł – udział w 3 sesjach w kolejne dni piątek-sobota-niedziela w godzinach 13.00-17.00
1425 zł – udział w 3 sesjach w kolejne dni piątek-sobota-niedziela w godzinach 7.00-11.00 wraz z miejscem noclegowym w sali wieloosobowej

W celu rezerwacji terminu sesji proszę o kontakt pod adresem fundacjadlaludzi@gmail.com lub telefoniczny 692462443. W związku z ograniczoną liczbą miejsc, warunkiem uczestnictwa jest uzyskanie wiadomości zwrotnej z potwierdzeniem rejestracji.

Prowadzący:

Maciej Żbik – od ponad 20 lat zgłębia techniki medytacyjne i praktykuje uzdrawiające ćwiczenia ruchowe. Zaczął, gdy był jeszcze dyrektorem finansowym dużej korporacji i miał małe dzieci. Medytował po pracy, nocą i w każdej wolnej chwili. Przez 10 lat praktykował u boku jednego mistrza. Dziś sam uczy technik medytacji i wykorzystuje je w pracy terapeutycznej.

Korzysta z bogatych tradycji buddyzmu, taoizmu, dzogczen. „Siedzenie na poduszce” oraz inne techniki formalnej medytacji uważa za najważniejsze narzędzia własnego rozwoju. Praktyka medytacji poszerzyła jego świadomość i umiejętność wglądu w nieświadomą część ludzkiej psyche. Medytacja umożliwia głębokie przeniesienie, co pozwala Maciejowi na doświadczanie nieświadomych procesów uczestników warsztatów i sesji indywidualnych Przeprowadza ich przez bardzo głębokie procesy transformacyjne. System terapeutyczny Macieja jest efektem długich lat obsesyjnego badania siebie i uzdrawiania własnych traum. W dziełach genialnego twórcy psychologii głębi C.G. Junga Maciej odnalazł systematyczny opis procesów, których doświadczał medytując.

Fragment książki „Alchemia snu. Od cierpienia do spełnienia. Metoda terapeutyczna Macieja Żbika”, wyd. Sensus

Gdy „przejście na stronę ojca” nie uda się w życiu, robisz to w terapii?

Zaczynam od pokazania mężczyznom, co blokuje ruch w stronę ojca. Badamy, jaki obraz ojca w sobie noszą, co ich tak strasznie przeraża, że postanawiają tkwić w kobiecości. Prawidłowy obraz ojca — kochającego, dającego i chroniącego życie — to drogowskaz do obrazu archetypowego. Każda dysfunkcja, zaburzenie w tej relacji kierują bardziej do cienia obrazu archetypowego, do kompleksu.

Cień indywidualny zawiera w sobie między innymi cechy rodzica tej samej płci, które trudno w sobie zaakceptować. Im bardziej zaburzony obraz ojca, tym cień skupia na sobie więcej uwagi i energii w porównaniu z obrazem archetypowym. Psychikę zasila raczej cień archetypu niż jego awers. A zatem bardziej ją zatruwa, niż wzmacnia. Uznany i przyjęty cień sprawia, iż rozpoznajemy, że jest częścią nas.

Nie wojuję z ojcem, lecz z częścią własnej psychiki. Gdy mężczyzna odważy się to uczciwie przyznać, zanurzam go w tym „strasznym” ojcu. Wtedy dopiero może doświadczyć jego cierpienia. Nawet jeśli był agresywnym alkoholikiem, to zwykle zapijał swoje bagnisko, swoją depresyjną animę. Jeśli był słaby, to można poczuć, jak bardzo sobą pogardzał. Trzeba to przeżyć całym ciałem, buntującym się żołądkiem i jelitami, pocącą się skórą. Bo to jest to, co wypieramy i co blokuje naszą energię. Wtedy obraz ojca zaczyna się przebudowywać, a męskość powoli wzrasta.

W jaki sposób?

Gdy utrzymuje się kontakt z jakimś fragmentem psychiki, to zasila się go w energię psychiczną. Gdzie koncentracja, tam energia. W ten sposób mężczyzna ściąga energię z animy do treści męskich. To, co męskie, zaczyna wzrastać. Moim zadaniem jest dopilnowanie, aby wzrost odbywał się w kierunku funkcji wyższych. Bo gdy mężczyzna budzi się w mężczyźnie, na początku jest w najlepszym razie nastolat- kiem. W ciele dorosłego mężczyzny i z portfelem dorosłego mężczyzny.

Informacje organizacyjne:

☐ warsztat przeznaczony wyłącznie dla mężczyzn
☐ podwójna sesja trwa ok. 4 godzin zegarowych
☐ rekomendujemy wygodny, sportowy strój
☐ prosimy o punktualne przybycie do ośrodka
☐ w ośrodku obowiązuje przestrzeganie wytycznych sanitarnych
☐ harmonogram i sposób organizacji wydarzenia mogą ulec zmianie w związku ze stanem epidemii

W celu rezerwacji terminu sesji proszę o kontakt pod adresem fundacjadlaludzi@gmail.com lub telefoniczny 692462443. W związku z ograniczoną liczbą miejsc, warunkiem uczestnictwa jest uzyskanie wiadomości zwrotnej z potwierdzeniem rejestracji.

Data

19 Lut 2021 - 21 Lut 2021

Koszt

1350.00zł

Lokalizacja

Fundacja dla ludzi
ul. Zielna 20, 05-402 Otwock

Organizator

Karol Król
Telefon
+48692462443
Email
fundacjadlaludzi@gmail.com

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *