MEDYTACJA (lista rezerwowa)

Medytacja jest procesem psychicznym i tylko psychicznym. I chociaż doświadczenia zebrane podczas medytacji mogą, wykraczać poza codzienność to dowodzą one jedynie rozległości i głębi ludzkiej psyche.

UWAGA! Na warsztat obowiązuje lista rezerwowa. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt, udział w warsztacie będzie możliwy jeżeli zwolni się miejsce.

Medytacja to najpotężniejsze narzędzie rozwoju osobistego – odkrywania własnej głębi i docierania do tego, co boskie w nas. Jednocześnie metoda zwiększająca skuteczność terapii.

Każdy może stosować medytację. To niezwykle osobisty proces.

Efektem medytacji jest uspokojenie i koncentracja. Ci z nas, którzy regularnie medytują czują się szczęśliwsi i cieszą się nawet z drobnych spraw.

W medytacji sięgamy do intuicji, która pozwala wyjść poza egocentryczne i racjonalne punkty widzenia. Doświadczenia towarzyszące medytacji pozwalają odzyskać kontakt z uśpionym, ale tkwiącym w nas naturalnym człowieczeństwem. Dzięki medytacji rozwijamy wrażliwość i zyskujemy większy dostęp do treści psychicznych ukrytych w nieświadomości.

Medytacja to stan, w którym pozbawione bodźcowania ego, zwraca się do wnętrza psyche. Pozostawione w spokoju zaczyna obserwować procesy zachodzące w nieświadomości, a zatem dotychczas niewidoczne dla świadomej części psyche.

Pierwsze nasze doświadczenia medytacyjne mogą być nieprzyjemne. Ego zostaje zmuszone do skonfrontowania się z własnym cieniem, czego dotychczas unikało. Jednakże przebicie się przez cień, a także przez nieświadomość indywidualną, pozwala dotrzeć do tego, co w człowieku ponadczłowiecze, czyli boskie. Do obszaru archetypu, jakby ujął to psycholog głębi. Dochodzi do leczenia archetypem poprzez kontakt z tym, co transpersonalne. Odnajdujemy cichą radość, cichą iluminację, po prostu człowieczeństwo w nas.

Bajka o musze
Z medytującym umysłem jest jak z muchą. Mucha lata po pokoju aż zobaczy śmietnik za szybą. I cóż robi, gdy zobaczy? Rozpędza się i z całą siłą uderza w tę szybę. I jeszcze raz i drugi, i trzeci. I wali w tę szybę, aż padnie ze zmęczenia. Lecz wystarczy na tej szybie rozłożyć gazetę, tak aby wielki świat muchy – śmietnik – był na chwilę niewidoczny, wtedy mucha uspokaja się i leci w głąb pokoju. A tam … wszelkie bogactwa. Okruszki chleba na podłodze, prawie dobra krówka za łóżkiem, stara kanapka – same skarby. I dokładnie tak jest w medytacji. Nauczyciel na chwilę przysłania gazetą wielki świat doznań zmysłowych. Co pozwala, by medytujący skierowali uwagę do wnętrza umysłu. A tam… Tak jak pokój dla muchy jest tylko fragmentem mieszkania, tak jakość odkryć medytującego umysłu, nie niepokojonego pstrokacizną zewnętrznego świata, jest nieograniczona w swej głębi.

Maciej Żbik

Założyciel Fundacji dla ludzi

Od ponad 20 lat zgłębia techniki medytacyjne i praktykuje uzdrawiające ćwiczenia ruchowe. Zaczął, gdy był jeszcze dyrektorem finansowym dużej korporacji i miał małe dzieci.

System terapeutyczny Macieja jest efektem długich lat obsesyjnego badania siebie i uzdrawiania własnych traum. W dziełach genialnego twórcy psychologii głębi C.G. Junga Maciej odnalazł systematyczny opis procesów, których doświadczał medytując. Od tej pory posługuje się aparatem pojęciowym Junga, którego nazywa swoim mistrzem.

Obecnie Maciej łączy w sobie dwie role – nauczyciela wschodniej medytacji oraz terapeuty badającego nieświadome procesy w oparciu o europejskie modele psychiki. Klienci szczególnie cenią jego zdolność docierania do głębokiej przyczyny problemów, przenikliwą intuicję i umiejętność domykania otwartych procesów. Jego metody to, poza medytacją, terapia wglądu oraz wymiary posiadania. Posługuje się w nich analizą snów i wizji, dramą, technikami taoistycznymi, aktywną imaginacją. Dużą wagę przywiązuje do uzdrawiania traum prenatalnych. Mając tak rozległe doświadczenie sięga po narzędzia, które działają.


Uczestnictwo w warsztacie

Warsztat medytacyjny odbędzie się w terminie 10.06-14.06.2020 w Ośrodku Medytacyjnym w Kikowie.

Koszt warsztatu: bezpłatny

Koszt noclegu i wyżywienia:
a) pełne wyżywienie i miejsce w pokoju wieloosobowym – 560 zł
b) pełne wyżywienie i nocleg w pokoju dwuosobowym – 600 zł

W celu rezerwacji miejsca na warsztacie prosimy o wysłanie zgłoszenia na adres mailowy: fundacjadlaludzi@gmail.com lub formularz poniżej.


Informacje organizacyjne

  • -uczestnicy są zobowiązani do przestrzegania wytycznych sanitarnych
  • -rozpoczęcie warsztatu: środa 10.06.2020 godz. 18:00 – kolacja oraz sesja wieczorna
  • -zakończenie warsztatu: niedziela 14.06.2020 godz. 14.00 – obiad
  • -rekomendowany strój – wygodny, sportowy
  • -godzina zakończenia warsztatów może ulec zmianie

Data

10 cze 2020 - 14 cze 2020

Koszt

0,00

Lokalizacja

Ośrodek Warsztatowy w Kikowie
Kików 91, Solec Zdrój 28-131 Polska

Organizator

Karol Król
Telefon
+48692462443
Email
fundacjadlaludzi@gmail.com

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *